Postet nga: Aderimet

Ekspertja e protokollit ndërkombëtar anëtarësohet në Vetëvendosje

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka njoftuar se që nga sot partisë së tij i është bashkuar ekspertja e protokollit ndërkombëtar, Shenaj Shala.

Ligjëruesi i UP-së ia kthen shpinën Albin Kurtit, i bashkohet PDK-së

Plot 17 muaj më parë, Albin Kurti i kishte thurur lavde të aderuarit të ri në partinë e tij, Flamur Malokut.

Qalaj: U kyça në PDK për të kontribuar në sistemin e sigurisë

Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka aderuar sot në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK).

Analisti Armend Muja aderon në Vetëvendosje

Analisti kosovar, Armend Muja, i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje.

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Nisma i bashkohet AAK-së

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Shukrije Bytyqi, nga sot i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

AAK-së i bashkohet asamblisti i Nismës së Limajt në Drenas

Anëtari i Asamblesë Komunale të Drenasit nga radhët e Nismës Socialdemokrate, njëkohësisht nënkryetar i degës së kësaj partie në këtë qytet, ...

Kryetari i Asamblesë Komunale dhe dy asamblistë të LDK-së në Malishevë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

Deputeti Haxhi Avdyli përmes një postimi në ‘Facebook’ ka bërë të ditur se 3 anëtarë të LDK-së nga Malisheva i janë bashkuar iniciativës së Vjosa Osmanit.

Partisë së Haradinajt i bashkohen disa mjekë, profesorë e studentë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka prezantuar anëtarët më të rinj të partisë së tij.