Postet nga: Aderimet

Djali i Adem Demaçit aderon në PDK

Shqiptar Demaçi nga sot është pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës.

Në Nismën e Limajt aderojnë kryetari i degës së AAK-së dhe kryetarja i Aleancës së Gruas në Malishevë

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt ka vazhduar gjahun në parti të tjera në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit.

Dy këngëtare aderojnë në AAK

Kosova aktualisht është në prag të zgjedhjeve të parakohshme, në këtë kohë aderimet nga figurat publike nëpër parti të ndryshme politike nuk kanë të ndalur.

Artistët në politikë: Për punë apo për 'amin' ndaj shefave të partive?

Me afrimin e zgjedhjeve, partitë politikë kanë nisur rekrutimin e figura publike në radhët e tyre, duke bërë vend edhe për njerëzit e artit dhe të ...

PDK-së në Rahovec i bashkohen dhjetëra anëtarë të rinj

Partia Demokratike e Kosovës ka njoftuar se kësaj partie në Rahovec i janë bashkuar dhjetëra anëtarë të rinj.

Aktivisti i njohur i Shoqërisë Civile aderon në LVV

Aktivisti i shoqërisë civile, Fidan Kalaja ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje.

Top Aderimet në Politikë

Disa prej aderimeve që ndodhën në ditët e kaluara ishin befasuese dhe ngjallën reagime të mëdha në rrjetet sociale, e disa të tjera ishin më të ...

Mustafa Lë të Hapur Bashkëpunimin me LVV-në

Në ditën kur LDK-së iu bashkua eksperti i ekonomisë Lumir Abdixhiku, kryetari i LDK-së dhe Kryeministri në detyrë Isa Mustafa nuk e përjashtoi mundësinë e bashkëpunimit ...