Postet nga: aavdullah Hoti

Hoti do takohet me Komitetin për situatën emergjente me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë ditës së sotme do të marr pjesë në takimin e Komitetit për vlerësimin e situtatës emergjente me COVID-19.

Qeveria Hoti lejon testimet për COVID-19 në laboratore private

Vala e dytë e infeksionit me COVID-19 si dhe rritja e vdekjeve nga kjo pandemi ka bërë që krerët e shtetit së bashku me institucionet shëndetësore ...

Hoti fton në takim liderët politik për të diskutuar për dialogun

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thirrur në takim nesër në ora 11:00 liderët partiak për bashkërendimin e qëndrimeve për procesin e dialogut Kosovë-Serbi

(VIDEO) Hoti thotë se ai do ta udhëheqë dialogun

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti duke prezantuar platformën e Qeverisë për dialogun me Serbinë, në Akademinë e Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, tha se procesi ...

Hoti: Ende nuk i kemi emrat e ministrave

Kandidati për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti, i ftuar sonte në emisionin ‘’Click’’ tha se ende nuk është finalizuar çështja për emrat e ministrave të Qeverisë Hoti.

Besnik Tahiri: Javën e ardhshme do të ketë qeveri të re

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, pas takimit me kandidatin e LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti ...

Hoti: Sot marrëveshja, nesër Qeveria, pasnesër reformat

Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së ka reaguar edhe deputeti i kësaj të fundit, Avdullah Hoti.

Hoti: Do t’i japim Kosovës një qeverisje që i duhet në tetë vitet e ardhshme

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka theksuar se së bashku me të gjithë brezat në LDK, do ...