Postet nga: AAK

Tahiri: Ligji i Pagave shpëton nga dërgimi në Kushtetutese nëse koeficinti është 129 euro

Kryetari i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka kërkuar nga qeveria që sa më parë të bëj publik koeficientin ...

Ish-deputeti Haxhi Shala thotë se nuk është në dijeni për ngritje të aktakuzës për vjedhje të votave

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj shtatë personave për shkak të dyshimit për falsifikim të rezultateve të votimit në zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 14 shkurt 2021.

Haradinaj: Barrikadat interes i Putinit, KFOR-it nuk mund t’i vendosen afate

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se situata në veri të Kosovës po bëhet gjithnjë e më serioze.

AAK thotë se nuk e mbështetë ligjin për paga pa e ditur vlerën e koeficientit

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se nuk mund t’i jepet mbështetje ligjit për ...

AAK nuk merr pjesë në fjalimin vjetor të Osmanit në Kuvendin e Kosovës

Grupi parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës nuk po merr pjesë në seancën në të cilën presidentja e vendit, Vjosa Osmani, po e ...

Haradinaj: Duke mos ndjekur rrugën amerikane, Kurti është duke i shërbyer interesave ruse dhe serbe

Kryetari i Aleancës për Ardhëmrinë e Kosovës (AAK), Ramush Hardinaj ka dalë me një reagim për situatën në veri dhe tensionet e krijuara së ...

Tahiri: Ligji për Zyrtarët Publikë është ligji i kapjes së administratës shtetërore

Kryetari i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka kërkuar që mos të votohet Projektligji për Zyrtarët Publikë.

AAK: Nuk mjafton suspendimi i zyrtarëve për zhdukjen e provave të Deharit, duhet dorëheqje

Deputeti nga radhët e Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Bekë Berisha, ka folur në lidhje me zhdukjen e mostrave të Astrit Deharit nga Instituti për ...