Postet nga: AAK

Tërhiqet nga gara për zgjedhjet lokale kandidati i AAK-së në Mitrovicë

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për komunën e Mitrovicës, Nehat Peci është tërhequr nga gara.

Pal Lekaj: Vetëvendosja është 'kampione' në nepotizëm

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës e ka quajtur Lëvizjen Vetëvendosje, ‘kampione’ në ...

Partitë e mëdha politike kanë shpallur emra të kandidatëve për kryetar të komunave, Vetëvendosje ende asnjë

Partitë politike në Kosovë ka kohë që kanë nisur me publikimin e emrave të kandidatëve për kryetar komunash, për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen më 17 tetor ...

Tahiri: Kurti duhet ta informoj Kuvendin para dialogut dhe të raportoj pas tij

Besnik Tahiri kryetar i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, tha se kanë bërë kërkesë që të këtë informim paraprak dhe ...

Tahiri – Qeverisë: Rishikimin buxhetor po na e sillni me vonesë, pas 120 ditëve

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga AAK-ja, Besnik Tahiri, foli në lidhje me rishikimin buxhetor të vitit 2021.

Tahiri i AAK-së kritikon qeverinë pas situatës në Deçan

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besik Tahiri ka kritikuar nivelin qendror të qeverisjes pas situatës së krijuar në komunën ...

Lekaj: Po vetëkuptohet, EULEX është vetëm për të ndikuar në dialog dhe për të frikësuar politikanët kosovarë

Deputeti nga radhët e AAK-së dhe anëtari i Komisionit për Legjislacion, Pal Lekaj, pas raportimit të Malcolm Simmons, ish-kryetar i Asamblesë së Gjyqtarëve në misionin e ...

Besnik Tahiri: Shkarkimi i Bordit të RTK-së është politik

Besnik Tahiri, kryetar i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, tha se rekomandimi i të Komisionit funksional për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media ...