Postet nga: 6 tetor

Dështon nipi i Adem Grabovcit, se kalon pragun për deputet

Kandidati për deputet nga PDK-ja, Valon Grabovci, njëherit nip i Adem Grabovcit nuk ka arritur të marrë besimin për të hyrë në Kuvend.

Dështon Xhavit Haliti, nuk e kalon pragun

Njëri prej figurave më të rëndësishme dhe më konstante të PDK-së, deputet i të gjitha legjislaturave në Kosovë, Xhavit Haliti, nuk ka arritur të bëhet deputet. ...

Fillon numërimi i votave të diasporës

Komisioni Qendror i Zgjedhje ka përfunduar procesin e vlerësimit të fletëvotimeve të votave të diasporës.

Vjosa Osmani kërkon votën e gjakovarëve për LDK-në duke premtuar Aeroportin e Gjakovës

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka vazhduar fushatën për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit në qytetin e Gjakovës.

Peci: Tarifa është vendosur për të fshehur dështimin dhe abuzimin financiar nga PAN-i

Kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Peci, në emisionin #debatpernime tha se tarifa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake ka ardhur si pë...

Sugjerimet e ndërmarrësit për qeverinë e ardhshme

Visar Ramajli, President i Bordit te Këshillit te Investitorëve Evropian ka dhënë disa sugjerime lidhur me ndërmarrësit për qeverinë e ardhshme pas 6 tetorit.

Këngëtarja me origjinë çame kandidate për deputete nga Vetëvendosje

Këngëtarja shqiptare me origjinë çame, Enkelejda Arifi është bërë pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje.