Postet nga: 53 milione euro

Caktohet data e përurimit të autostradës Prishtinë - Hani i Elezit

Ministri i Infrastrukturës Pak Lekaj ka njoftuar sot me 29 maj do të përurohet autostrada “Arbën Xhaferi”, Prishtinë- Hani i Elezit.

Pal Lekaj i gatshëm t’i përgjigjet prokurorisë për 53 milionë eurot

Sonte në emisionin debatues “Click” të RTV21, ishte i ftuar ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj.

Kleptomania e Liderëve Institucionalë

Të martën e 8 korrikut 2014 shkova në zyret e Ministrisë së Infrastrukturës. Ministria kishte ftuar të interesuarit se atë ditë do të kenë qasje në kontratën e në...

Bechtel Enka e gëzuar me marrëveshjen e 53 milionë eurove

Bechtel & Enka është e gëzuar për marrëveshjen 53 milionë euro me Qeverinë e Kosovës dhe që çështja e kostove shtesë të pësuara nga kjo kompani ë...

LDK e quan “plaçkë moderne institucionale” 53 milionët e “Bechtel Enkas”

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti përmes një konference për media ka hedhur kritika ndaj presidentit Hashim Thaçi, ashtu edhe ndaj Qeverisë së drejtuar nga ...

VV kërkon interpelancë për 53 milionët e Qeverisë për 'Bechtel Enka'-n

Sot grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka parashtruar kërkesën për interpelancë me kryeministrin Ramush Haradinaj lidhur me pagesën që Qeveria e Kosovës po ...

Transaksionet dhe burimi i gjobës prej 53 milionë euro për Autostradën (Dokument)

Autostrada Prishtinë - Hani Elezit e njohur ndryshe edhe si autostrada "Arbën Xhaferi" në bazë të kontratës fillestare do duhej të përfundonte më 1 janar të vitit 2018. Kontrata ...