Postet nga: 20-vjetori i çlirimit

VIDEO: Përplasja e rusëve dhe britanikëve për Aeroportin e Prishtinës

Në ditë e para të çlirimit të Kosovës bota ishte buzë një lufte me përmasa të gjera.

Misteri pse Edi Rama e Ilir Meta nuk folën në ditën e çlirimit

Ceremonia e festimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës solli në Kosovë dy njerëzit më të fuqishëm të asaj kohë, të cilët në Kosovë shihen si ...

Mustafa për ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit: Nuk më ka ardhë ftesa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka thënë se nuk kishte pranuar festë për ceremoninë e djeshme me rastin e shënimit te një...

Në 20 vjetorin e çlirimit, Kosova nderoi miqtë që e shpëtuan

Dy dekada më parë në Kosovë gjithçka ishte ndryshe. Shumë njerëz u vranë, të tjerë u gjymtuan e shumë të tjerë u dëbuan dhunshëm nga vendlindja ...

Këshilltari i Kadri Veselit ankohet për injorimin e Edi Ramës e Ilir Metës

Këshilltari i kryeparlamentarit, Blerim Latifi, është ankuar përmes një publikimi në Facebook duke thënë se mos dhënia e fjalës për kryeministrin e Shqipërisë ...

O’ Connell: Të kujdesemi për të gjithë të prekurit nga lufta

Ambasador i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’ Connell, në përvjetorin e 20 të çlirimit të Kosovës nga Serbia, ka thënë se duhet të kujdesemi për ...

Gjilan, 20 vjet çlirim me 20 metra pikturë

Nxënësit e shkollës së arteve pamore “Adem Kastrati” në Gjilan kanë pikturar në ambient të hapur një punim të gjatë prej 20 metrash si simbolikë e 20–vjetorit të ç...

Thaçi dekoron Gjeneralin Clark në 20 vjetorin e çlirimit

Presidenti Thaçi ka pritur sot në takim, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, Gjeneralin Wesley Clark, që gjatë kohës së bombardimeve kishte qenë komandant suprem i Forcave ...