array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(32) "https://kallxo.com/sport/vendor/"
 }
}

Kosova pret Greqinë në stadiumin “Fadil Vokrri”

Pas fitores ndaj Qipros në Larnaca, Kombëtarja e Kosovës do të përballet ndaj Greqisë të dielën e 5 qershorit me fillim nga ora 20:45

Vedat Muriqi flet për ndeshjen me Greqinë, nuk pranon të flas për të ardhmen: E rëndësishme tani vetëm Kosova

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muqiri ka thënë në konferencë për shtyp se Greqia është një kundërshtar i fortë, një kundërshtarë që Kosova e njeh mjaft ...

Ndeshja Kosovë-Greqi, FFK bën thirrje për respektimin e disa rregullave në stadium

Nesër në mbrëmje në stadiumin “Fadil Vokrri” do të zhvillohet ndeshja Kosovë - Greqi, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Distria Krasniqi e artë në Gjeorgji

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë, në kategorinë -52kg.

Trepça fiton ndaj Yllit në Suharekë, rihapet gara për titull

Seria e finales mes Golden Eagle Yllit dhe Trepçës pritet të vazhdojë edhe me të paktën një takim. Kjo pasi Trepça ka fituar ndaj Yllit në Suharekë.

Dhunë në ndeshjen Vushtrria - Malisheva, tifozët mbushin fushën me karrige

Ndeshja e barazhit për Superligën e Kosovës, mes Vushtrrisë dhe Malishevës është ndërprerë për shkak të dhunës që filloi nga ana e tifozë...