array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(33) "https://kallxo.com/ligji/gjykata/"
 }
}

Aktakuzë për krime lufte ndaj drejtorit të Burgut në Prishtinë dhe dy gardianëve gjatë vitit 1998-99

Prokuroria Speciale ka bërë të ditur se ka ngritur aktakuzë kundër tre të pandehurve të nacionalitetit serb, me inicialet L. Č., P. B. dhe M. I. për krime ...

Vendimi i Supremes ndaj të dënuarit për dhunimin e 15 vjeçares në Pejë

Një hulumtim i KALLXO.com kishte zbardhur një dënim skandaloz të Gjykatës së Pejës, sipas të cilit, dhunuesi ishte dënuar me 8 muaj e 8 ditë burgim pë...

Vendimi i fundit i Gjykatës ndaj Andi Pajazitajt, i dyshuar për vrasjen në 'Bon Vivant'

I dyshuari kryesor për vrasjen e Kastriot Ramadanit në lokalin “Bon Vivant” më 07.08.2023, Andi Pajaziti, do të mbahet në paraburgim edhe për 2 muaj të tjerë.

Vrasja e trefishtë në Gllogjan, shtyhet gjykimi për shkaqe familjare të gjyqtarit

Gjykimi ndaj të akuzuarve për vrasjen e trefishtë në Gllogjan, nuk është mbajtur të hënën më 13.05.20245. Shkak për këtë sipas pëgjigjeve të Gjykatës ...

Gjykata vendos ndaj 10 të akuzuarve në rastin “Subvencionet 5”

10 nga 18 të akuzuarit e rastit “Subvencionet 5”, janë shpallur fajtor nga Gjykata. Burim Selmani, Kastriote Bajrami- Sejdiu, Adushe Ukshini, Valon Hoti, Granit Abdyli, Faruk Ymeri, Avdullah Tërstena, Blerton Ostërgllava, ...

Mbyllet seanca ndaj të akuzuarit për rastin e masakrës në Izbicë

Gjykimi për krime lufte ndaj të akuzuarit Muhamet Alidemaj ka vazhduar i mbyllur në seancën e sotme (13.05.2024).