Postet nga: Diplomacia

Ambasadori i Gjermanisë: Nuk më bie në mend ndonjë shtet tjetër me të cilin kemi marrëdhënie kaq të fuqishme diplomatike

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, është shprehur se Kosova dhe Gjermania kanë marrëdhënie të mira e e të afërta diplomatike

Irani dhe Arabia Saudite rivendosin marrëdhëniet diplomatike

Irani dhe Arabia Saudite janë pajtuar për të rivendosur raportet pas shtatë vjetësh armiqësi, që ka kërcënuar stabilitetin dhe sigurinë në Gjirin Persik dhe ka ...

Ministri i ri i Jashtëm i Kinës paralajmëron për konflikt me SHBA-në, mbron lidhjet me Rusinë

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Kosova në fushatë për të mbrojtur njohjet

Diplomatët kosovarë kanë intensifikuar takimet me homologët e tyre që vijnë nga shtetet që Serbia pretendon se kanë tërhequr njohjen e Kosovës.

Ministri i Jashtëm grek për dialogun Kosovë-Serbi: Të zbatohet çdo gjë që është arritur deri më tani

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, qëndroi sot në Kosovë në një vizitë zyrtare pasi vizitoi kryqytendrat në Shqipëri dhe Serbi.

Qeveria ndan 90 mijë euro për Programin për Diplomaci Qytetare

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për miratimin e Programit për Diplomaci Qytetare për të cilin do të ndahen 90 mijë euro.

Konsullata e Republikës së Kosovës e vendos flamurin mbrapsht në Kopenhagë

Flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur mbrapsht në hyrje të objektit të Konsullatës së Kosovës në kryeqytetin e Danimarkës, në Kopenhagë.

Ministri i Jashtëm turk në udhëtim diplomatik Moskë-Kiev

Ministri i Jashtëm turk Mevlüt Cavusoglu po ndodhet sot në Moskë ku do të zhvillojë bisedime përpara se të udhëtojë drejt Kievit të enjten për ...