Arkiva Kryesore

Ekonomisti që Bëri Famë në Letërsi Pas Largimit nga Vendlindja

Eugen Chirovici shpjegon se si përpjekja e tij e parë për të shkruar një roman në anglisht u bë një fenomen global dhe diskuton se çfarë ka ndikuar ...

Drejtoria e Arsimit në Obiliq Shpërfilli Udhëzimin e Ministrisë

Drejtoria e Arsimit në Obiliq Shpërfilli Udhëzimin e Ministrisë

Lidhja Demokratike e Kosovës si parti opozitare në Komunën e Obiliqit po e akuzon Drejtorinë e Arsimit në Obiliqit se nuk e përfilli udhëzimin administrativ të ...

Rikthimi i “Medicusit” në Gjykatën e Apelit

Shtatë vjet pas arrestimit dhe dy vjet pas dënimit urologu Lutfi Dervishi me djalin e tij Arbanin dhe tre anesteziologë janë ulur përsëri në bankën e ...

Qeveria i Gëzohet Vizitës pa Incidente të Serbëve në Gjakovë

Qeveria e Kosovës është ndier e lehtësuar që një vizitë e disa pelegrinëve serbë në kishën e qytetit në Gjakovë dhe varrezat e serbëve kaloi ...

Serbët e Pranojnë, Gjakova i Dërgoi Botës Fotografi të Mirë Para UNESCO-s

Një autobus me pelegrinë serbë kanë vizituar sot kishën e Gjakovës.

Burri Rrah Gruan dhe Përfundon në… Procedurë të Rregullt

Në bazë të raportimeve policore, ditëve të fundit vërehet një rritje e rasteve të dhunës në familje.

Opozitarët Preken në Kuletë nga Bojkotimi i Komisioneve

Deputetëve opozitarë po u kushton nga 160 euro në muaj e më shumë bojkotimi i punës së komisioneve.

Kosovarët dhe Seksi: Të Virgjër dhe të Lumtur

“Monitorimi i situatës së fëmijëve dhe femrave”, një raport statistikor i realizuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) në bashkëpunim me UNICEF-in, paraqiti disa ...

Kusari-Lila do ta Lirojë nga Përgjegjësitë Drejtorin e Akuzuar

Kusari-Lila do ta Lirojë nga Përgjegjësitë Drejtorin e Akuzuar

Kryetarja e Gjakovës bëri të ditur se do ta lirojë nga përgjegjësitë drejtorin Armend Vokshi sapo të nisë procesi gjyqësor ndaj tij.

E Rrahur Nga Burri, e Lënë Pas Dore nga Drejtësia

Emisioni i sontëm “Drejtësia në Kosovë” transmetoi faktet se si organet shtetërore po vazhdojnë të dështojnë në trajtimin e rasteve të dhunës në familje.

“DREJTËSIA” E STUPCIT

“DREJTËSIA” E STUPCIT

Një hulumtim i emisionit “Drejtësia në Kosovë” sjell fakte se organet shtetërore po vazhdojnë të dështojnë në trajtimin e dhunës në familje.

Ekspertja: Triumf  Riza Ishte i Dehur në Momentin e Vdekjes

Ekspertja: Triumf Riza Ishte i Dehur në Momentin e Vdekjes

Safete Gashi-Naka toksikologe dhe Arsim Gërxhaliu mjek ligjor ishin dëshmitarët e radhës në gjykimin e  Enver Sekiraqës.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!