Arkiva Kryesore

Pse është mirë të pimë çaj të mentës?

Çaji i mentes është një ndër pijet më të shijshme dhe të thjeshta për t’u përgatitur, por që mbart vlera të shumta panumërta shëndetë...

Kurti për dosjet e dyshimta të Speciales: Janë filma të lodhtë pasi Thaçi "këndoi si bilbil" në Hagë

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një intervistë për KTV ka folur në lidhje me dosjet e dyshimta të Gjykatës Speciale që ditëve të fundit janë ...

Veprat penale për të cilat dyshohej i vrari në Prizren

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja për personin që u vra sonte në Prizren.

Promovohet diversiteti kulturor i Kosovës në 'Ditët e Trashëgimisë Evropiane'

Në hapësirat e Parkut Arkeologjik  “Ulpiana” u promovua sot pasuria e trashëgimisë kulturore të  Kosovës.

Kush është Fergal Gaynor, gjyqtari i ri i Speciales

Në prag të fillimit të gjykimit të rasteve të para në Gjykatën Speciale, Dhomave të Specializuara të Kosovës i janë shtuar edhe gjashtë gjyqtarë të rinj.

Çfarë e tërhoqi investitorin holandez të investonte në Kosovë?

“Nëse të duhen 20 persona në fabrikë, brenda një dite i ke njerëzit në dispozicion, ndërsa në Holandë ajo do të merrte më shumë se një vit kohë”, ...

Albin Kurti i gatshëm të bashkëpunojë me PDK-në për ta rrëzuar Qeverinë Hoti

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se është i gatshëm që të bashkëpunojë me Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) për të rrëzuar ...

Vrasja në Prizren, i dyshuari ishte dërguar i plagosur në Spital

Një person ka mbetur i vrarë pas një shkëmbim zjarri që ka ndodhur në Lagjen e Trimave në Prizren.

Kurti: Do të bëjmë çmos që të kalojmë 50% bashkë me Vjosa Osmanin

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për ‘Desku’ të KTV-së ka folur për zgjedhjet e ardhshme në vend ...

I vrari në Prizren që sulmoi Policinë kishte me vete dy granata dore

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka dhënë detaje për vrasjen në Prizren që ka ndodhur sonte.

Pamje nga vendi ku u vra nga Policia i kërkuari për tentim vrasje

Forca të shumta të Policisë së Kosovës kanë rrethuar zonën në vendin ku rreth orës 19:30 gjatë një përleshjeje me armë zjarri me policë mbeti i vrarë ...

Policia jep detaje për vrasjen në Prizren: I dyshuari gjuajti me armë policët

Një person ka mbetur i vrarë pas një shkëmbim zjarri që ka ndodhur në lagjen Tusuz të Prizrenit.