Postet nga: Zgjedhjet

Rriten tensionet etnike, myslimanët në shënjestër pas zgjedhjeve në Mal të Zi

Sulmuesit thyen xhamat e një ndërtese të komunitetit islamik në qytetin e Pljevlja, ndërsa boshnjakët e Mali të Zi u ankuan se ishin vënë në shë...

Dritan Abazoviq për mediat serbe: Nuk tërhiqemi nga njohja e Kosovës! Ndihem mirë kur më thërrasin “çetniku shqiptar”

Kreu i koalicionit “Bardh e Zi”, në Malin e Zi, Dritan Abazoviq, ka dhënë një intervistë të bujshme për mediat serbe, ku ka deklaruar se nuk do të ...

Akademia e Shkencave dhe Arteve shpall zgjedhjet për anëtarë të rinj

Akademia e Shkencave dhe Arteve e Kosovës ka shpallur zgjedhjet për anëtarë të rinj.

Kush është Dritan Abazoviq? Ai thotë se Skënderbeu kishte prindër serbë

Dritan Abazoviq është lindur ne 1985 në një familje shqiptare në Ulqin dhe është shkolluar në Universitetin e Malit te Zi si dhe në Universitetin e Sarajevës, raporton Top Channel.

Nimanbegu: Vështirë se partitë shqiptare do të jenë në Qeverinë e Malit të Zi

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi, Genci Nimanbegu, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se rezultati i zgjedhjeve paralmentare në Mal të Zi, që ...

Mediat e huaja: Dështimi i Gjukanoviqit dhe paqartësitë për bashkëpunimin e opozitës së deritashme

Presidenti malazez, Millo Gjukanoviq dhe Partia e tij Demokratike e Socialistëve (DPS) shënuan dështim në zgjedhjet parlamentare të së dielës (30 gusht), shkruajnë mediat ndërkombëtare. ...

Sot mbahen zgjedhjet në Mal të Zi

Qytetarët në Mal të Zi votojnë sot për parlamentin e ri, si dhe për Asamblenë Komunale në pesë komuna.

Zgjedhjet në SHBA, shtytje e takimit Kosovë-Serbi

Njohësit e proceseve politike në Prishtinë dhe Beograd nuk besojnë se mund të arrihet ndonjë marrëveshje e shpejtë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në takimin e 2 shtatorit ...