Postet nga: Vesel Ismaili

Dështoi të mbahet seanca në gjykimin ‘Ukë Rugova 1’

 

Gjykimi ndaj ish-drejtorit të RTK-së, dëshmitari: RTK-ja nuk është dëmtuar me lidhjen e kontratës për emisionin ‘Kush do të bëhet milioner?’

Procesi gjyqësor ndaj Sylejman Shaqirit, ish-drejtorit të përgjithshëm të RTK-së, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare vazhdoi me dëgjimin e dëshmitarit ...

Gjykatësi Vesel Ismaili nuk e ka ende gati aktgjykimin e shkruar në rastin 'Çekiçi'

Sot një muaj ishte blinduar Gjykata e Prishtinës, nga Njësia e Reagimit të Shpejtë, gardianët e Qendrës Korrektuese dhe zyrtarët Policorë për sigurimin e ...

Ish-deputeti M.Z. i akuzuar për viza gjermane: 900 dëshmitarë nuk ia kanë ftuar as Karaxhiqit

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, M.Z., i është ankuar të të mërkurën gjykatës në Prishtinë për numrin e madh të dëshmitarëve që ...

2 mijë euro gjobë për 20 gramë marihuanë

4 vite, 1 muaj e 1 ditë pas ngritjes së aktakuzës  Gjykata e Prishtinës gjeti fajtor Liridon Borovcin për shitblerjen e narkotikëve.

VIDEO - Krejt çka ndodhi në seancën e zhurmshme të dënimit të grupit ‘Syri i Popullit’

Një vit e 10 muaj pas ngritjes së aktakuzës, Avni Llumnica, Murat Jashari, Sadri Ramabaja, Bajrush Konjusha, Ragip Sallova, Halim Halimi dhe Behxhet Luzha janë gjetur për pjesëmarrje ...

40 vjet burg për vrasjen dhe djegien e Naim Hajrizit

Gëzim Retkoceri është dënuar me 30 vjet burgim për herë të dytë për vrasjen e Naim Hajrizit në fshatin Llugaxhi të Lipjanit në vitin 2009.

Gjykimi ndaj ish-drejtorit të Arsimit në Drenas për shpenzimin e mijëra eurove pa tender

Ish-drejtori i Drejtorisë së Arsimit në Komunën e Drenasit, Sadik Tahiraj, është ulur në bankën e të akuzuarit për keqpërdorim të detyrës zyrtare.