Postet nga: ursula von der leyen

BE kërkon nga AstraZeneca t'i përmbushë premtimet

 

Shefja e BE-së pranon vonesat për vaksina

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka pranuar gabimet në strategjinë për të siguruar vaksina të mjaftueshme për 447 milionë qytetarët e Bashkimit Evropian, teksa është ...

Van der Leyen: Vaksinë mund të ketë në dhjetor, por maskat dhe distanca mbeten

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë njëqind milion euro për zhvillimin e testeve të shpejta për koronavirusin, ka thënë presidentja e KE-së, Ursula von der Leyen.

Von der Leyen: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE

Ballkani Perëndimor është pjesë e Evropës dhe e ardhmja e këtij rajoni është në Bashkimin Evropian, ka porositur të mërkurën, në fjalimin vjetor për ...

Kryeministri Hoti i kërkon kryetares së Komisionit Europian liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë vizitës së tij zyrtare në Bruksel është takuar me kryetaren e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

Presidentja e Komisionit Evropian i shkruan letër Albin Kurtit

Kryeministri në detyrë i, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Ursula von der Leyen, Kryetare e Komisionit Evropian.

Evropa i kërkon falje Italisë që e la vetëm në betejën me COVID-19

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, i ka kërkuar falje Italisë që e ka lënë të vetme në betejën e saj më pandeminë COVID-19.

Von der Leyen bën thirrje për unitet ndërmjet Evropës dhe Unionit Afrikan

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen bëri thirrje për më shumë siguri dhe më pak migrim të paligjshëm, gjatë vizitës së saj në Etiopi, ...