Postet nga: tërmeti

Pasojat e tërmetit të 26 nëntorit, banorët ende në qiell të hapur në mëshirë të fatit

Burra, gra e fëmijë të gjithë dolën jashtë, me shpresën se lëkundjet prej 6.4 ballë do të shënonin vetëm dëme materiale e jo humbje ...

Tërmet në Durrës, ja sa ishte magnituda

Një lëkundje tërmeti është regjistruar sot në Durrës.

Tërmeti krijon mundësi për të zbuluar Amfiteatrin e Durrësit pas 50 vjetësh

Tërmeti i 26 nëntorit mund të ndikojë në përshpejtimin e zbulimit të plotë të Amfiteatrit të Durrësit. Një pjesë e banesave që ndodhen ende mbi shkallaret e ...

Kroaci: Qeveria ndan rrogat e muajit mars për dëmet nga tërmeti që goditi Zagrebin

Dy tërmete të forta dhe një tjetër i një intensiteti më të ulët kanë goditur të dielën në mëngjes kryeqytetin e Kroacisë, Zagrebin.

Vdes vajza që u plagos nga tërmeti në Zagreb

Në Zagreb të Kroacisë ka vdekur të hënën një vajzë 15 vjeçe, e cila është plagosur rëndë në tërmetin që ka goditur këtë vend, të ...

Gafa e zyrtarit të PDK-së, solidarizohet me Kroacinë, lutet për popullin francez

Një zyrtar i PDK-së është solidarizuar me Kroacinë, konkretisht me kryeqytetin e saj, Zagrebin, i cili sot në mëngjes u përball me tri tërmete që shkaktuan dë...

Kurti: Ushtarët e FSK-së të gatshëm t'i dalin në ndihmë vendit mik - Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas tërmeteve që kanë dridhur sot në mëngjes kryeqytetin e Kroacisë, Zagrebin.

FOTO: Dëmet nga tërmetet në Zagreb

Tërmetet që goditën sot në mëngjes Zagrebin kanë shkaktuar dëme por edhe të lënduar.