Postet nga: tërmeti

Talibanët paralajmërojnë për rrezik të sëmundjeve pas tërmetit vdekjeprurës

Zyrtarët shëndetësorë në Qeverinë e udhëhequr nga talibanët në Afganistan, kanë paralajmëruar më 26 qershor se mijëra njerëz të prekur nga tërmeti ...

Në kërkim të një kontejneri për dimrin e tretë pa shtëpi

Një autovinç ngeci mes baltës, ndërsa shoferi po përpiqej ta ngjiste në një nga rrugicat e fshatit Likmetaj, 35 km larg Durrësit. Makineria mbart mbi shpinë një ...

Tërmeti që u ndje edhe në Kosovë, ministri Mehaj shpreh gatishmërinë e FSK-së për reagim

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka reaguar pasi mbrëmë në shumë vende të Kosovës është ndjerë tërmeti që për epiqendër pati Greqinë.

FMN kërkon transparencë për fondet e tërmetit dhe pandemisë

Fondi Monetar Ndërkombëtar i kërkoi të martën qeverisë shqiptare të ndërmarrë “menjëherë” masa për të krijuar sistem transparence dhe llogaridhënie për ...

Uragani godet Meksikën

Një uragan i quajtur “Grace”  i kategorisë 3, zbarkoi në jug të Tuxpan në bregun lindor të Meksikës të shtunën. Më këtë rast presidenti u bëri thirrje ...

Mbi 700 të vdekur nga tërmeti në Haiti

Agjencia për Mbrojtje Civile në Haiti tha se numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin më 14 gusht, ka arritur në 724 dhe të paktën 2.800 ...

Mbi 200 persona të vdekur nga tërmeti që goditi Haitin

Të paktën 227 persona kanë vdekur pas një tërmeti me magnitudë 7.2 të shkallës Rihter që goditi Haitin mëngjesin e së shtunës, sipas shërbimit të mbrojtjes ...

Haiti, dhjetëra të vdekur nga termeti me magnitudë 7.2 - VIDEO

Të paktën 29 persona humbën jetën pasi një tërmet me magnitudë 7.2 ballë goditi Haitin të shtunën, vetëm disa ditë para mbërritjes së pritshme të ...