Postet nga: telekomi i kosovës

Arsyet e ‘IPKO-s’ dhe Telekomit për shtyrjen e implemetimit të kodit +383

Telekomi i Kosovës ka thënë se kostoja e implementimit të plotë të kodit shtetëror 383 shkon deri në 5 milionë euro. Edhe IPKO ka thënë se implementimi i ...

Kurti: Në Telekom janë bërë krime por jo hetime

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se gjendja e Telekomit të Kosovës është si pasojë e krimit që është bërë në të.

BSPK përkrah grevën e punëtorëve të Telekomit për uljen e pagave

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës përmes një komunikate i ka përkrahur veprimet sindikale të Sindikatës së Telekomit të Kosovës lidhur me paralajmërimin ...

Telekomi vazhdon kontratën me TRING për IPTV pa shpallje të tenderit

Shërbimet e televizionit IPTV do të ofrohen për Telekomin e Kosovës nga platforma TRING për të dytën herë, përderisa telekomi ka zgjedhur të  ‘i ...

Telekomi i Kosovës mes pragut të mbijetesës dhe falimentimit

Telekomi i Kosovës, dikur kompania më profitabile në vend, aktualisht po përballet me krizë financiare dhe është afër falimentimit. Për të dalë nga kjo gjendje, Qeveria ...

Ministri flet për vendimin e Arbitrazhit në rastin e Telekomit

Republika e Kosovës ka fituar betejën ligjore në Arbitrazh kundër kompanisë “Axos GMBH”, e cila kërkonte dëmshpërblim qindra miliona euro për anulimin e ...

Thaçi përgëzon fitoren kundër AXOS-it në arbitrazh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar fitoren e shtetit të Kosovës në Gjykatën e Arbitrazhit kundër kompanisë AXOS.

Shenjat e para të qëllimeve për privatizimin e telekomit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim zyrtarë të lartë të kompanisë franceze të telekomit “Orange”, të kryesuar nga Claude Bartolone, të cilë...