Postet nga: Sulm

Viti - Probleme për pronë, i shkon në shtëpi me kallash

Një person është arrestuar mbrëmë rreth orës 23:00 në fshatin Skifteraj të Vitisë.

Shtyhet gjykimi i vëllezërve të akuzuar se penguan zyrtarët e KEDS-it dhe Policinë t’ua shkyçnin rrymën

Gjykata e Ferizajt ka lëshuar urdhër arrest për njërin prej të akuzuarve për pengim të personit zyrtar në kryerje të detyrës dhe për ...

Shtetasi amerikan sulmon mirëmbajtësin e hyrjes së banesës në Gjilan

Një mirëmbajtës i hyrjes së një banesë  në rrugën “Lufta e Gjilanit 44”, në Gjilan është sulmuar gjatë ditës së djeshme nga një shqiptar me shtetësi ...

Babai i dyshuar se i dehur tentoi ta sulmojë të birin 

Policia e Kosovës njofton se në rajonin e Gjakovë se pas një mosmarrëveshjeje në familje, babai ka tentuar të sulmojë të birin e tij, por ishte ndaluar nga ...

Rrahje në Lipjan, arrestohen pesë persona

Policia ka arrestuar pesë personale pasi të njëjtit dyshohen se kanë filluar një rrahje ku është lënduar një person tjetër.

Dhjetëra të vrarë në një sulm në Nigeri

Së paku 30 njerëz u vranë në një sulm vetëvrasës në verilindje të Nigerisë, bënë të ditur zyrtarët.

Prishtinë, sulmohet gruaja dhe kanosen zyrtarët policorë

Një person është arrestuar të dielën rreth orës 14:30 në Prishtinë, nën dyshimet se kishte sulmuar fizikisht një grua.

Bullgari: Arrestohet një 16-vjeçar, dyshohet se po planifikonte sulm me bombë

Zyrtarët në Bullgari thonë se një 16-vjeçar është arrestuar pasi në shtëpinë e tij janë gjetur pajisje shpërthyese, të cilat, autoritetet besojnë se mund të jenë ...