Postet nga: policët

Stano: Arrestimi i zyrtarëve policorë të Kosovës nga Serbia, shqetësues

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter, Stano, tha për Radion Evropa e Lirë të premten se ngjarjet e fundit, që kanë të bëjnë me ndalimin e ...

Hulumtimi i KALLXO për kontrabandën në veri, mbi 23 vite burgim për policët kufitar

Gjykata Themelore në Prishtinë i shpalli fajtor dhe i dënoi 13 nga 19 policët e akuzuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare në bashkëkryerje për kontrabandimin ...

Pagat dhe kushtet e punës dekurajojnë policët

“Jo gjithmonë jemi të furnizuar me pajisje e uniforma të nevojshme... Paga që marrim është modeste, por gjithmonë duke shpresuar se një ditë do të jetë e dinjitetshme dhe do ...

Kriza në Banjskë: Zbulohen emrat e dy të arrestuarve janë nga Mitrovica e Veriut

Policia e Kosovës sot konfirmoi se katër persona janë arrestuar si të dyshuar në veriun e vendit të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve.

Arrestohen katër policë, jashtë detyrës zyrtare dyshohen se u përfshinë në një rrahje

Katër zyrtarë policorë dhe tre qytetarë janë dërguar në mbajtje për 48 orë me vendim të Prokurorisë së Shtetit nën dyshimet se janë përfshirë në një ...

Vjosa Osmani falënderon ShBA-në për angazhimin për lirimin nga paraburgimi të 3 policëve kosovarë

Tre zyrtarë policorë që u kidnapuan më 14 qershor në veriun e Kosovës, në Leposaviq, sot u liruan nga paraburgimi.

Kurti pas lirimit të 3 policëve, kërkon përgjegjësi për agresionin serb

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas lirimit nga paraburgimi në Serbi, tre policët e Kosovës.

Çfarë po bën Shqipëria për lirimin e tre policëve kosovarë?

Që nga 14 qershori i këtij viti, tre policë kufitarë të Kosovës u kidnapuan nga forcat speciale të Serbisë në brendësi të territorit të Kosovën në veriun ...