Postet nga: dronet

Dronët e rinj më vdekjeprurës dhe ushtarakë amerikanë po arrijnë në Ukrainë - një model është veçanërisht efektiv

Në paketën e re të ndihmës ushtarake nga SHBA-të, Ukraina do të marrë edhe katër lloje dronësh ushtarakë, tre prej të cilëve nuk i kanë ...

Parukier gjatë ditës, gjuetar i dronëve gjatë natës

Me afrimin e përvjetorit të parë të 24 shkurtit të pushtimit të Rusisë, Ukraina po bëhet gjithnjë e më e aftë për t'i rrëzuar raketat dhe dronë...

SHBA sanksionon personat e lidhur me prodhimin e dronëve të Iranit

Shtetet e Bashkuara sanksionuan të premten, më 6 janar, individë të lidhur me prodhimin e dronëve iranianë që, sipas Uashingtonit, u përdorën nga forcat ruse në luftën ...

Shqipëria blen dronë nga Turqia

Shqipëria ka nënshkruar një marrëveshje për blerjen e një flote të avionëve ushtarakë pa pilot nga kompania turke “Bayraktar”.

Sky News: Rusia i ka paguar Iranit 140 milionë euro në këmbim të dronëve vdekjeprurës

Një avion ushtarak rus ka transportuar fshehurazi paratë dhe tre modele të municionit - një raketë antitank britanik NLAW, një raketë antitank amerikan Javelin dhe një raketë anti-aeroplan Stinger - ...

Në Serbi thonë se “dronët nga Kosova” vëzhguan objekte ushtarake

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Millosh Vuçeviq, tha të mërkurën se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë urdhrin për rritjen e gatishmërisë ...

Marina gjermane e ka testuar një armë të fuqishme për t’i luftuar dronët

Marina gjermane ka vendosur për herë të parë armë lazer të bazuara në anije, të dizajnuara për t’i luftuar dronët. Fregata gjermane Sachsen ka kryer me ...

Britania: Ukraina, gjithnjë e më e suksesshme në rrëzimin e dronëve iranianë

Përpjekjet ukrainase për të rrëzuar dronët e prodhimit iranianë, Shahed-136, po janë “gjithnjë e më të suksesshme”, teksa Rusia po vazhdon të përdorë këto ...