Postet nga: Siri

Rrëzohet Avioni Rus në Siri, së Paku 32 të Vdekur

Një avion rus i transportit u rrëzua pranë bazës ajrore Hmeimim në Siri, duke shkaktuar vdekjen e të 32 njerëzve në bord.

Samit për Sirinë në Muajin Prill në Turqi

Turqia, Rusia dhe Irani do të mbajnë një samit muajin e ardhshëm, për të diskutuar mbi situatën në Siri dhe për ndërmarrjen e masave të ...

36 Persona të Vdekur nga Sulmet Turke në Afrin të Sirisë

Aeroplanët luftarakë të Turqisë kanë goditur forcat siriane pro-qeveritare në rajonin Afrin të Sirisë, duke vrarë të paktën 36 prej tyre, ka njoftuar Vëzhguesi Sirian për të ...

SHBA-ja dhe Perëndimi do t'i Ndëshkojnë Autorët e Sulmeve Kimike në Siri

Shtetet e Bashkuara dhe fuqitë botërore kanë premtuar se do të nisin “një përgjigje të ashpër”, kundrejt përgjegjësve të supozuar për sulmet me gaz ...

OKB: Koreja Veriore Transportoi Pajisje në Siri

Mediat amerikane kanë raportuar se Koreja Veriore ka dërguar specialistë të raketave në Siri, së bashku me disa pajisje të cilat mund të përdoren për prodhimin e ...

Punëtorët Humanitarë Shfrytëzuan Seksualisht Gratë Siriane në Këmbim të Ndihmave

Punëtorë humanitarë të Kombeve të Bashkuara kanë kushtëzuar shumë gra siriane për marrjen e ndihmave në këmbim të favoreve seksuale. Të përfshirë në këso ...

Hyn në Fuqi ‘Pauza Humanitare’ në Goutan Lindore

Armëpushimi i përditshëm pesë-orësh, i thirrur nga Rusia, ka hyrë në fuqi në enkalëvn e Goutas Lindore në Siri.

KS i OKB-së Miraton Rezolutën për Armëpushim 30-Ditor në Siri

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar në mënyrë anonime një rezolutë, me anë të së cilës kërkohet armëpushim 30-ditor në Siri, transmeton ...