Postet nga: siberi

Shpërthen edhe një tren tjetër në hekurudhën ruse në Siberi

Edhe një tren ka shpërthyer në linjën e madhe të hekurudhës ruse në rajonin siberian, Buriatia. Ky është treni i dytë që shpërthen brenda pak ditë...

Rrëzohet një helikopter rus në Siberi, gjashtë të vdekur dhe shtatë të plagosur

Një helikopter u rrëzua në Siberi të Rusisë më 27 korrik, duke lënë gjashtë persona të vdekur dhe shtatë të tjerë të plagosur, njoftuan zyrtarët rusë të emergjencë...

'Vishuni si një lakër': Si të mbijetoni në Yakutsk, i njohur si qyteti më i ftohtë në botë (VIDEO)

Temperaturat kanë rënë në -50 gradë Celsius këtë javë në Yakutsk gjatë një të ftohti anormalisht të gjatë në qytetin siberian të njohur si më i ftohti në ...

Siberi, foshnja e braktisur jashtë në temperaturë -20 gradë celsius, në gjendje të mirë

Një foshnje e braktisur në temperatura -20 gradë Celsius në Siberi është në gjendje të mirë shëndetësore, thonë zyrtarët shëndetësorë në Rusi.

Shtatë të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit bjellorus

Një aeroplan bjellorus i mallrave u rrëzua të mërkurën në juglindje të Siberisë, duke shkaktuar vdekjen e të shtatë personave në bord.

Shembet ura në Siberi duke bllokuar hekurudhën më të gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata në botë që ...

76 Vjeçja në Siberi që kryen punët me patina

76-vjeçarja Lyubov Morekhodova nga Siberia nuk është një pensioniste e zakonshme.

Dy të Vdekur nga Përmbytjet në Siberi

Dy persona kanë vdekur në Altai Krai të Siberisë, pasi ky rajon është goditur nga përmbytje të mëdha që janë shkaktuar nga shkrirja e borës.