Postet nga: helikopteri

Rrëzohet një helikopter rus në Siberi, gjashtë të vdekur dhe shtatë të plagosur

Një helikopter u rrëzua në Siberi të Rusisë më 27 korrik, duke lënë gjashtë persona të vdekur dhe shtatë të tjerë të plagosur, njoftuan zyrtarët rusë të emergjencë...

Rrëzohet helikopteri rus pranë Kievit

Një video e një helikopteri ushtarak rus të rrëzuar gjatë luftimeve në aeroportin Hostomel, afër Kievit, është verifikuar nga BBC, por burimi i videos nuk dihet.

(VIDEO) Helikopteri shpëtues rrotullon fuqishëm alpinisten 75 vjeçare

Turbulenca e ajrit filloi të rrotullojë më shpejtësi një alpiniste derisa ajo ishte e varur në helikopterin që kishte ardhur për ta shpëtuar pasi që ishte rrë...

Rusi: Rrëzohet një Helikopter, Dy të Vdekur

Ushtria ruse ka njoftuar se një helikopter rus është rrëzuar gjatë një fluturimi trajnues gjatë natës së 12 prillit, duke vrarë të dy pilotët.

Erdogan: Një Helikopter Turk është Rrëzuar nga Kurdët

Një helikopter ushtarak i Turqisë është rrëzuar nga luftëtarët kurdë të Njësiteve Popullore Kurde (YPG) afër qytetit Afrin, në pjesën veriore të Sirisë, tha ...

Ministri Hyseni Flet për Blerjen e Helikopterëve për Policinë

Në seancën e sotme të Kuvendit, ministri Hyseni iu përgjigj një pyetjeje të deputetes së PDK-së, Ganimete Musliu rreth kësaj çështjeje.