Postet nga: shtime

Shtimja në Debat Pernime

Shtimja në Debat Pernime

Kandidatët për kryetar të Shtimes në zgjedhjet e 22 tetorit janë përballur në Debat Pernime të moderuar nga Jeta Xharra.

Kandidatët për Shtimen Sot në Debat Pernime

Kandidatët për kryetar të komunës së Shtimes për zgjedhjet e 22 tetorit do të përballen sonte në Debat Pernime në termin të pasdites, në orën 13:30 ...

Protestojnë, Nuk Duan Asfalt të Hollë

Banorë të lagjes “Tmava” në fshatin Godanc ia kanë ndaluar punën kompanisë së kontraktuar nga Komuna e Shtimes për shtrimin e asfaltit në lagjen e tyre.

Komandanti i Policisë në Shtime Plagoset nga Nipi i Tij

Mësohet se toger Enver Avdyli ka marrë edhe ndihmë mjekësore dhe ka pasur një ndërhyrje të lehtë kirurgjike.

NISMA e PDK Kapen për Fjalë në Shtime për një Nënkolonel Turk

NISMA e PDK Kapen për Fjalë në Shtime për një Nënkolonel Turk

Në seancën e asamblesë komunale të mbajtur më 31 dhjetor 2016, këshilltarët votuan që nënkoloneli Ozgur Ecevit Tasçi të nderohet me çmimin “Nderi i Qytetit”.

Një Zjarrfikës i Lënduar nga Zjarri në ‘Viva Fresh’ në Shtime

Një zjarrfikës ka pësuar lëndime të lehta gjatë përpjekjes për të shuar zjarrin, i cili ka përfshirë rreth mesditës supermarketin “Viva Fresh” në ...

Komuna e Shtimes Reagon Ndaj Akuzave të Asamblistit

Komuna e Shtimes ka reaguar ndaj lajmit të publikuar në KALLXO.com me titull: “Asamblisti i Shtimes Pretendon se u Kërcënua nga Kryetari i Komunës”.

Pallati i Kryetarit në Parkun e Komunës së Shtimes

Kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli, vëllai i drejtorit të kadastrës dhe asamblisti i PDK-së, Jakup Ismajli, janë bërë pronarë të një të katërtë...