Postet nga: Shqipëri

Shqipëri: Rrjedha e ujit merr babë e bir, policia arrin të shpëtojë vajzën e familjes - VIDEO

Policia e Shtetit në Shqipëri kanë njoftuar se si pasojë e vërshimeve, në Malësi të Madhe në Shkodër, rrjedha e ujit ka marrë babë e bir, ...

Reshjet shkaktojnë përmbytje në disa zona në Shqipëri

Që nga orët e vona të së shtunës, Shqipëria është përfshirë nga reshje të shumta shiu, ku për pasojë ka pëmbytje në disa qarqe, ...

Keqësohet liria e medias në Shqipëri

Partnerët e Platformës së Këshillit të Europës për Siguri të Gazetarëve deklaruan në Tiranë, në fund të një misioni fakt-mbledhës, se liria e ...

Mandati i Xhaçkës, opozita çon në Kushtetuese vendimin e parlamentit

Në Shqipëri, opozita ju drejtua sot Gjykatës Kushtetutese për të kundërshtuar vendimin e marrë nga parlamenti, pak pas mesnatës së mbrëmshme, i cili pengon ...

I dënuari me 17 vjet burg për drogë në Itali, arrestohet në Durrës

Policia e Shqipërisë ka arrestuar një 62-vjeçar të kërkuar ndërkombëtarisht për veprimtari kriminale në fushën e narkotiktëve. I dënuari me 17 vjet ...

Shkrimtari shqiptar shkruan për vitet në burgjet politike komuniste

Autori dhe gazetari Fatos Lubonja, i cili kaloi 17 vjet në burg nën regjimin komunist shqiptar, tregon përvojat e tij të hidhura në një libër të ri që ...

Shqipëri: 11 urdhërarreste të tjera për aferën e impiantit të mbetjeve

Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) në Shqipëri lëshoi 11 urdhërarreste, pesë prej të cilave u ekzekutuan, në kuadër të hetimit ...

Paditë SLAPP duan ‘t’i heshtin’ gazetarët dhe aktivistët, kërkohet zgjidhje për Ballkanin Perëndimor

Në Prishtinë është mbajtur një panel diskutimi për të adresuar vështirësitë që po hasin gazetarët dhe aktivistët në Ballkanin Perëndimor dhe jo vetëm ...