Postet nga: Shpejtim Bulliqi

Sulmi ndaj infermierëve në QKMF, reagon kryetari i Podujevës

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka dënuar ashpër sulmin fizik dhe verbal ndaj dy punëtorëve shëndetëorë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë ...

Komuna e Podujevës i ofron mbështetje financiare dhe asistente për fëmijë, familjes së katërnjakëve

Komuna e Podujevës do t’i ofrojë mbështetje financiare dhe një asistente për kujdesin e fëmijëve, nënës që lindi katërnjakë.

Shoferi i Komunës emërohet anëtar i përkohshëm në Bord të KRM 'Pastrimi' në Podujevë

Abedin Zeka është emëruar zyrtarisht anëtar i përkohshëm në Bordin e Kompanisë Rajonale të Mbeturinave “Pastrimi’’ në Komunën e Podujevës.

Zyrtarja e komunës në Podujevës dhe një drejtor shkolle në mesin e të akuzuarve për manipulim me vota në zgjedhjet e 2017-tës

Liridona Rrahmani, zyrtare për informim në Komunën e Podujevës dhe Muhamed Sejdiu janë paraqitur të enjten më 22.02.2024 në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën ...

Dilema rreth shkeljes së privatësisë të të dyshuarve në rastin e vrasjes në Podujevë

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, pas mbledhjes së Këshillit për Siguri në Bashkësi në Komunën e Podujevës, ka folur për evidencën dhe ...

Bulliqi nuk tregon kush ishin policët që shkruan raportin në të cilin thuhet se Lulzim Fejzullahu u ther me thikë

“Janë arrestuar dy të dyshuar pasi që të njëjtit kanë therur me thikë viktimën” – kështu u tha në raportin ditor të lëshuar më 15 janar të kë...

Komuna e Podujevës mbajti mbledhje një javë pas rastit të 18-vjeçarit, deklarohet Bulliqi

Më 14 janar 2024, në mes të ditës në Podujevë, një 18-vjeçar fillimisht u godit me veturë e më pas u rrah brutalisht me shkop druri.

Vrasja e të riut – Mblidhet Këshilli i Sigurisë në Bashkësi në Podujevë, mbledhja mbahet e mbyllur

Në momentin kur do të diskutohej më në detaje ngjarja nga e cila pasoi vdekja e të riut Lulzim Fejzullahu në Podujevë, kryetari i kësaj komune, Shpejtim Bulliqi mbylli ...