Postet nga: shkarkimi

Ish anëtarët e Bordit të përkohshëm të KRU 'Hidroregjioni Jugor', reagojnë pasi u shkarkuan nga Qeveria

Ish anëtarët e Bordit të përkohshëm të KRU “Hidroregjioni Jugor” Sh. A., në Prizren, kanë reaguar përmes një shkresë publike pasi u shkarkuan me datë...

Gjykata vendos për pezullimin e vendimit mbi shkarkimin e sekretarit të MIE-së

Kushtrim Cukaj në maj të këtij viti ishte shkarkuar nga pozita e sekretarit të përgjithshëm në Ministrinë e Integrimit Evropian nga Komisioni Disiplinor për Pozitat e ...

Basri Sejdiu flet për punësimet familjare në QKUK

Ish drejtori i SHSKUK-së, Basri Sejdiu, në konferencën për media të cilën po e mban pas shkarkimit të tij, ka folur edhe për punësimet familjare ...

Hoti ia zë vendin Osmanit në LDK

 

Deputeti i LDK-së ngre dyshime për manipulimin e votimit online për shkarkimin e Vjosa Osmanit

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka ngritur dyshime në lidhje me formën e votimit për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga pozitat e LDK-së.

Faton Peci: Shkarkimi i Osmanit dhunon idenë e mendimit ndryshe

Anëtari i Kryesisë së LDK-së dhe këshilltari i kryeparlamentares, Vjosa Osmani, Faton Peci, ka thënë se nisma e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa për shkarkimin e ...

Shkarkimet e Qeverisë Kurti: Kontratat për lobim e qira që çuan në shkarkimin e sekretarit Kushtrim Cukaj

Javën e kaluar është shkarkuar Kushtrim Cukaj, sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Integrimeve Europiane nga Komisionit Disiplinor për Pozitat e Nivelit të Lartë Drejtues në ...

Pas shkarkimit, flet sekretari i Ujësjellësit ‘Prishtina’

Salih Gjonbalaj është shkarkuar gjatë ditës së sotme nga pozita e sekretarit të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit ‘Prishtina’.