Postet nga: shkarkimi

Flet Drejtori i shkarkuar i Arsimit: Mua nuk mund të më përdorin

Ish-drejtori i Arsimit në Prishtinë, Jonuz Salihaj, i cili u shkarkua nga kjo pozitë me kërkesë së partisë së tij AAK-së, tha se u largua nga kjo detyrë pë...

Lista Serbe reagon ndaj sharkimit të Ministrit Rikalo

Lista Serbë ka reaguar ndaj shkarkimit të Ministrit të Bujqësisë , Nenad Rikalo.

Shkarkohet ministri Rikallo

Kryeminsitri i Kosovës ka marrë vendim sot për shkarkim të Ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo.

Presidenti Thaçi shkarkoi ambasadoren Alma Lama - Dokument

Alma Lama, ish-deputetja e Vetëvendosjes dhe me pas edhe e LDK-së, e cila ishte emëruar ambasadore në verën e vitit 2016, nuk do të jetë ambasadore e Kosovë...

Shkarkohet bordi i Stacionit të Autobusëve në Prishtinë

Komuna e Prishtinës nëpërmjet një njoftimi për media, ka bërë të ditur që ka marrë vendim për shkarkimin e bordit dhe caktimin e anë...

Akuzat e ndërsjella të bordit të AKP-së dhe ish-drejtorit për avancime pa konkurs

Bordi i Agjencisë Kosovare të Privatizimit ka akuzuar ish-drejtorin e kësaj agjencie se kishte nënshkruar një avancim të parregullt sa ishte në pozitën e tij.

Hajdari: Para shkarkimit, më kërkuan të jap dorëheqje

Ish- Drejtori i Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Ekrem Hajdari tha se ka pasur presion të vazhdueshëm që të japë dorëheqje nga pozita e tij para se të merrej ...

Isa Mustafa flet për dorëheqjen e Gashit dhe shkarkimin e Hajdarit nga AKP

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e Petrit Gashit nga posti i kryetarit të Bordit të Drejtorëve dhe ...