Postet nga: shkarkimi

ATK nuk e pezullon nga puna zyrtarin me aktakuzë për korrupsion

Po behën një muaj nga dita kur Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë kundër udhëheqësit të inteligjencës në Administratën ...

Dhoma e Përfaqësuesve voton për shkarkimin e Trumpit

 

PDK në Prizren kërkon dorëheqjen e Mytaher Haskukës

Partia Demokratike e Kosovës, Dega në Prizren me anë të një njoftimi kanë kërkuar dorëheqjen e kryetarit të tanishëm të Prizrenit nga radhët e Lë...

Shkarkimi i Bolton rrit shpresat – dhe frikën – në Ballkan

Shkarkimi i papritur nga Donald Trump i “aleatit të Serbisë në Shtëpinë e Bardhë” si Këshilltar i Sigurisë Kombëtare ka shqetësuar Beogradin, por shumica e ekspertë...

Trump e shkarkon Këshilltarin për Siguri Kombëtare John Bolton

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se e ka shkarkuar Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton.

Shkëndija shkarkon trajnerin

Kampioni aktual i Maqedonisë së Veriut, klubi nga Tetova, Shkëndija, ka shkarkuar Qatip Osmanin nga detyra e trajnerit.

Rumani, shkarkohet shefi i Policisë pas vrasjes së një vajze të rrëmbyer

Shefi i Policisë rumune Ioan Buda është shkarkuar nga ministri i Brendshëm pas një varg gabimesh nga vartësit e tij, të cilët nuk arritën t’ia ...

Alma Lama për shtyrjen e raportimit të saj: Deputetët po kanë frikë nga e vërteta

Disa muaj pas shkarkimit të saj si ambasadore e Kosovës në Itali, Alma Lama kishte kërkuar që të raportojë në Komisionin  për Punë të Jashtme, por se ...