Postet nga: shembja

Prizren, pronarit të shtëpisë së shembur i ishte refuzuar kërkesa për rrënim në vitin 2018

Sot gjatë ditës, në Prizren është shembur një shtëpi në afërsi të Shtëpisë së Kulturës në rrugën e “Saraçëve”.

Fillon shembja e objektit pranë Katerdales 'Nëna Terezë' (VIDEO)

Eskavatori ka filluar shembjen e objektit që ishte duke u ndërtuar pranë Katedrales "Nëna Terezë" në Prishtinë.

Familja e të vdekurit nga shembja e hotelit ‘Adriatik’ fal gjakun

Në fshatin Vidimriq të Mitrovicës iu dha lamtumira e fundit Visar Behramit i cili u gjet i vdekur dje pas shembjes së hotelit ‘Adriatik’ në Mitrovicë.

Kërkohet paraburgim për të arrestuarit lidhur me shembjen e hotelit ‘Adriatik’

Prokuroria e Mitrovicës ka kërkuar 30 ditë paraburgim për A.H dhe Q.H, të arrestuar në lidhje me shembjen e djeshme të hotelit ‘Adriatik’ që e la ...

Këta janë të arrestuarit lidhur me shembjen e hotelit ‘Adriatik’

Dy persona janë arrestuar mbrëmë me urdhër të Prokurorisë së Mitrovicës pas shembjes së hotelit ‘Adriatik’ që i mori jetën një punëtorit.

Flet familjari i djalit të vdekur nga shembja e hotelit ‘Adriatik’

Lavdim Behrami, djali i axhës së djalit 27 vjeçarit që vdiq sot në Mitrovicë ka folur lidhur me vdekjen e tij.

Arrestohen dy persona lidhur me shembjen e hotelit që i mori jetën mitrovicasit

Punëdhënësi dhe punëkryesi i renovimeve në hotelin ‘Adriatik’ janë arrestuar.

Nxirret trupi nga rrënojat e hotelit ‘Adriatik’

Trupi i punëtorit që kishte mbetur i ngujuar nën rrënojat e hotelit ‘Adriatik’ është gjetur dhe tërhequr nga FSK-ja.