Postet nga: Serbi

Vuçiq emëron aleatin e tij Vuçeviq si mandatar për themelimin e qeverisë serbe

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq emëroi të shtunën aleatin e tij të ngushtë Milosh Vuçeviq për postin e kryeministrit, që do të themelojë dhe drejtojë një ...

Vuçeviq mandatohet për formimin e Qeverisë së re serbe

Millosh Vuçeviq, ish-ministri serb i Mbrojtjes, njëherësh udhëheqës i Partisë Progresive Serbe (SNS) në pushtet, është mandatuar për formimin e Qeverisë së re të ...

Vuçiq pa detaje rreth “ditëve të vështira” për Serbinë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, tha më 28 mars se Serbinë e presin “ditë të vështira” dhe se këtë e ka diskutuar me shefin e delegacionit të Bashkimit Evropian ...

Ana Bërnabiq zgjidhet kryetare e Kuvendit të Serbisë

Ish-kryeministrja dhe zyrtarja e Partisë Progresive Serbe (SNS) në pushtet, Ana Bërnabiq, është zgjedhur të mërkurën kryetare e Kuvendit të Serbisë.

Osmani i kundërpërgjigjet ambasadorit Hill: Vetëm një shtet është më larg NATO-s se Serbia, e ai është Rusia

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani i është kundërpërgjigjur deklaratës së ambasadorit të ShBA-së në Serbi, Christopher Hill, i cili në një intervistë për RTS-in tha ...

Reportazh nga çerdhja e pushtetit brutal të Radoiçiqit

Është natë. Një burrë i plotë e kokërruar, i veshur me një këmishë bardhë e zi, shihet në një video të xhiruar nga mbrapa, në pikëvështrimin ...

Dyshohen se vidhnin traktorë dhe bagëti në Kosovë e i dërgonin në Serbi, arrestohet edhe një person

Ka arritur në tre numri i personave të arrestuar, e të cilët dyshohet se kanë kryer vjedhje të rënda në rajone të ndryshme të Kosovës.

Lajçak takime zyrtare në Itali, në fokus puna për dialogun

Edhe pse nuk dihet nëse do i zgjatet mandati Përfaqësuesit special i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, sidoqoftë ai ka paralajmëruar ...