Postet nga: sali ahmeti

Rrëfimi i plakut të prekur nga coronavirusi "po më teret fyti"

Një reportazh ekskluziv i KALLXO.com ka shfaqur pamjet nga brenda Klinikës Infektive ku po trajtohen pacientët me COVID. Kamera ka ndjekur mjekët gjatë kontrollit dhe bisedave ...

Rrëfimi i doktorit që refuzoi të dal në konferencë me ministrin – ‘I thashë po rri me kolegët’

 

Infektologu: Tre nga pacientët me coronavirus janë në gjendje më të rëndë

Infektologu, Salih Ahmeti ka thënë se tre nga pacientët të cilët janë të shtrirë në Klinikën Infektive për shkak të coronavirusit kanë gjendje më të ...

Këshilla sesi të mbrohemi nga COVID-19 - VIDEO

Salih Ahmeti, Infektolog ka dhënë disa këshilla sesi duhet të mbrohemi që mos të infektohemi nga virusi COVID-19.

153 qytetarë janë pickuar nga rriqrat

Janë 153 pacientë që kanë kërkuar ndihmë në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për shkak të pickimit të rriqrave, thotë për KALLXO....

Mbi 100 mijë persona në Kosovë të prekur nga sëmundjet ngjitëse në vit

Kosova vazhdon të jetë vend endemik për sëmundje ngjitëse. Këto sëmundje, shpesh manifestohen edhe në forma të rënda dhe përballja me to është ...

Kosova më e Sigurt nga Ethet Hemorragjike

Që nga viti 2013 ethet hemorragjike në Kosovë nuk kanë qenë fatale, tha profesori Sali Ahmeti nga Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!