Postet nga: ryshfeti

Në Gjykatë shikohen pamjet e masave të fshehta të përdorura ndaj ortopedit të akuzuar për ryshfet

Sabit Sllamniku, i akuzuar për marrje ryshfeti dhe keqpërdorim detyre si kryetar i Komisonit për vlerësimin e invaliditetit, është ballafaquar me masat e fshehta të Prokurorisë ...

Ish-zyrtari i FBI-së dënohet me 28 muaj burg për marrjen e 225 mijë dollarëve, fshehjen e kontakteve me zyrtarët e Shqipërisë

Gjykata federale e Uashingtonit e dënoi me 28 muaj burgim ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, “për shkelje të rëndë të besimit të publikut”, lidhur me 225 mijë dollarët ...

Gjykimi i ish-kryeshefit të KPM-së për ryshfet, Prokuroria prezanton pamjet e dorëzimit të 8 mijë eurove

Në gjykimin e ish-kryeshefit të Komisionit të Pavarur për Media (KPM), Luan Latifit, i akuzuar se ka kërkuar dhe marrë ryshfet, Prokuroria si provë ka shfaqur pamjet e ...

'10 mijë janë për mua, 2 mijë për kompaninë', rrëfimi i dëshmitarit në gjykimin ndaj të akuzuarve në rastin 'Subvencionet'

Prokuroria Speciale në shkurt të viit të kaluar ka ngritur aktakuzë ndaj Luan Statovci, Sadat Shkodra, Salih Statovci, Berat Nika, Hasan Maxharraj, Kushtrim Zogaj, Jeton Syla, Lulzim Hajdaraj, Musa Nivokazi, ...

Mitrovicë, arrestohet për marrje ryshfeti një zyrtar i Shërbimit Korrektues

Policia ka arrestuar një të dyshuar me inicialet Sh.H. (1981), pasi dyshohet se ka kërkuar ryshfet prej 2,500 euro nga një i burgosur për t’i mundësuar faljen ...

Detaje se si ranë në pranga dy mjekët e dyshuar për ryshfet në Gjilan

Një kirurg dhe një anesteziolog të Spitalit të Gjilanit janë arrestuar të shtunën në mbrëmje nga Policia nën dyshimin se kanë marrë qindra euro ryshfet nga familjarë ...

Problemet teknike pamundësojnë mbajtjen e gjykimit ndaj ish- kryeshefit të KPM-së, Luan Latifi

Seanca e paraparë të mbahej sot ndaj ish-kryeshefit të Komisionit të Pavarur të Mediave (KPM), Luan Latifit,  i akuzuar për marrje ryshfeti, nuk është mbajtur.

Gjykata vendos për të akuzuarit që pranuan fajësinë në rastin 'Subvencionet 2'

Gjykata në Prishtinë sot ka marrë aktgjykim ndaj Dukagjin Dedaj, Sadri Berishës dhe Pashkë Krasniqi, pasi që kishin pranuar fajësinë për dhënie ryshfeti, pranimin e fajë...