Postet nga: Rexhep Tayyip Erdogan

Erdogan thotë se do të tentojë ta lehtësojë ratifikimin për Suedinë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se do të tentojë të lehtësojë ratifikimin parlamentar për anëtarësim të Suedisë në NATO, aq sa të ketë ...

Turqia është shpresa e vetme e BE-së

Shkruan Philip Balboni, Kandidat për doktoraturë në antropologji kulturore në Universitetin e Kalifornisë

Rivali i Erdoganit zotohet për dhënie fund të “autoritarizmit”

Një javë para zgjedhjeve më të rëndësishme në dekadat e fundit në Turqi, një bllok opozitar prej gjashtë partive, është paraqitur para mijëra mbështetësve, në ...

Zgjedhjet në Turqi: 'Shanset janë 50-50', Erdogan rrezikon humbjen në zgjedhjet e majit

Për herë të parë në më shumë se 20 vjet, presidenti turk ka humbur aurën e tij të pamposhtshmërisë.

Rama takohet me Erdoganin në Turqi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar sot me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan në Forumin Botëror të TRT-së, në Stamboll, ku kanë diskutuar për disa çë...

Erdogan thotë se mbështet sovranitetin e Bosnjës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se sovraniteti i Bosnje dhe Hercegovinës është kyç për paqen dhe stabilitetin.

Erdogan: Sistemet ruse S-400 mund të arrijnë më herët

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka thënë se sistemet ruse për mbrojtje ajrore mund të arrijnë në Turqi më shpejt se që është planifikuar, pavarësisht pse një ...