Postet nga: Reshjet

Përurohet ura mobile 'Mabey Johnson' e ndërtuar nga FSK-ja

Sot, në fshatin Hajnoc të Komunës së Kamenicës, u përuruar ura mobile e ndërtuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës, pas shembjes së urës ...

Moti në dy ditët e ardhshme, rikthehet shiu dhe bora, rrezik për vërshime në Dukagjin

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar rreth kushteve atmosferike në dy ditët  e ardhshme në vend. Instituti ka paralajmëruar se pritet të ketë vërshime në disa ...

Niveli i ujit në liqenet e Batllavës dhe Badovcit rritet për tre metra pas reshjeve të fundit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se pas reshjeve të fundit, niveli i ujit në dy liqenet që monitoron, Batllavë dhe Badovc është rritur për tre ...

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës vjen me njoftimin e fundit rreth të reshurave që shkaktuan vërshime

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në cilat zona të vendit pati reshje me sasi më të medha të shiut dhe borës.

Rëndohet situata me vërshimet në Gjakovë, evakuohen 9 familje

Nëntë familje me rreth 70 anëtarë janë evakuuar të premten mbrëma nga lagja “Shotë Galica” në Brekoc të Gjakovës, si pasojë e reshjeve të pandërprera që ...

Situata e rënduar nga vërshimet, Hoti thotë se do angazhohet edhe FSK-në në rast nevoje

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar në facebook pas reshjeve të mëdha të shiut që përmbytën disa zona.

Reshjet e fundit, paralajmërim për vërshime në disa zona të Kosovës

 

Bora në Kosovë, Abrashi: Rrugët rajonale dhe nacionale janë të kalueshme

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka deklaruar se rrugët në Kosovë janë të kalueshme dhe po pastrohet bora që ka rënë sot në Kosovë.