Postet nga: Reshjet

Zyrtari i IHMK-së: Reshjet e shiut në Kosovë do të vazhdojnë deri në fund të majit

Pas reshjeve të  dendura shiut në mëngjesin e së hënës (20.05.2024)  në kryeqytet dhe breshrit me stuhi të martën (21.05.2024) në Han të Elezit, janë shkaktuar dëme ...

Reshjet e shiut - Prishtina, Fushë Kosova, Obiliqi dhe Drenasi do përballen me reduktime uji

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ‘Prishtina’ ka njoftuar se për shkak të mosfunksionimit të Impiantit për Trajtim të Ujit në Shkabaj, si pasojë e turbullirës në ...

Parashikimi i motit për fundjavë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë fundjavës do të mbajë mot me diell, vende - vende me vranësira e riga shiu.

Moti për sot dhe ditët në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se kjo javë parashihet të jetë me mot kryesisht të vranët.

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë i vranët dhe me kushte për reshje bore, do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja.

Të rinjtë mbështeten nga organizata jo qeveritare për të pastruar bërllokun pas vërshimeve në Mitrovicë

Organizata joqeveritare '7 Arte' do të mbështes me mjete pune një grupe të rinjve të cilët nga sot kanë filluar pastrimin sipërfaqësor të lagjes “Tjegullore” në ...

Krasniqi kërkon nga Qeveria e Kosovës që të mblidhet me urgjencë dhe të ndajë fonde për komunat e përmbytura

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të që të mblidhet me urgjencë dhe të marrë vendim për ndarjen e ...

Policia tregon se në cilin rajon ka probleme me vërshimet

Policia e Kosovës përmes një komunikate ka bërë të ditur se probleme si pasojë e ujërave atmosferike ka në rajonin e Mitrovicës.