Postet nga: Reshjet

Kryetari i Istogut: Reshjet shkaktuan dëme të konsiderueshme

Kryetari i Istogut, Ilir Ferati, ka thënë se reshjet e mëdha e të pandërprera të shiut kanë shkaktuar vërshime e dëme të konsiderueshme në shumë ...

Vërshimet në Pejë, drejtoresha e Urbanizmit kërkon ndihmën e FSK-së, qytetarëve dhe bizneseve

Drejtoresha e Planifikimit, Urbanizmit dhe Mbrojtjes së Mjedisit në Pejë, Arta Vokshi Nallbani, ka kërkuar ndihmë nga Forca e Sigurisë së Kosovës, bizneset dhe qytetarët pas gjendjes ...

Instituti Hidrometeorologjik: Reshjet në Kosovë vazhdojnë edhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe nesër do të vazhdojnë reshjet e shiut.

Situata me reshjet, Komuna e Prishtinës thotë se gjendja është e menaxhueshme dhe nën kontroll

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës, Ilirik Musliu ka njoftuar se gjendja me reshjet e shiut në kryeqytet është nën kontroll.

Instituti paralajmëron se reshjet e shiut do të vazhdojnë deri të hënën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se reshjet e shiut pritet që të vazhdojnë edhe gjatë ditës së nesërme.

Kryetari i Gjakovës tregon se në cilat vende ka dëme pas të reshurave

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini përmes një postimi ka bërë të ditur se të reshurat e shiut kanë shkaktuar dëme në bodrumet e ...

Rikthehen reshjet e borës në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar, se gjatë dy ditëve të ardhshme, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të dobëta bore.

Stuhia godet Bosnje e Hercegovinën

Bosnje e Hercegovina është goditur nga një stuhi e përcjellë me reshje të mëdha të shiut gjatë natës së 4 nëntorit dhe mëngjesin e 5 nëntorit, ...