Postet nga: reagim

AGK dënon gjuhën linçuese të Hysen Durmishit ndaj gazetarëve

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) e ka konsideruar shqetësues dhe të papranueshëm linçimin publik të bërë nga zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, ...

Pas debatit 'Protestat për ujë' reagon Gani Berisha

Debati ‘Protestat për ujë’ i transmetuar në emisionin ‘Jeta në Kosovë’, ka nxitur reagimin e Gani Berishës, ushtrues detyre nga Departamenti i Autoritetit Rajonal të Pellgjeve Lumore në ...

Haradinaj reagon pas vjedhjes së bustit të aktivistit të LDK-së

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vjedhjes së bustit të ish-luftëtarit të UÇK-së dhe veprimtarit të LDK-së, Smajl Hajdaraj, në Pejë.

Ambasadori Kosnett kërkon dorëheqjen e Naser Shalës nga Agjencia e Pronës

Ambasadori Amerikan, Philip Cosnnet ka kërkuar dorëheqjen e Naser Shalës, i cili është në krye të Agjencisë për Krahasim dhe Verifikim të Pronës.

Kritika për shtatoren e Demaçit, reagon skulptori

Në një vjetorin e vdekjes së veprimtarit Adem Demaçi është vënë gurthemeli i shtatores së tij në Prishtinë, me modelin e të cilës nuk u pajtuan familjarë...

Komuna i reagon Ujësjellësit 'Prishtina' për vërshimet

Komuna e Prishtinës i ka reaguar Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit "Prishtina" në lidhje me deklaratat e tyre ku e kanë fajësuar Komunën për vë...

FFK i reagon ashpër Federatës serbe të futbollit

Muaj më parë në media u publikua lajmi se është krijuar 'Federata e Futbollit të Kosovës dhe Metohi', ku kryetar ishte zgjedhur i dyshuari në vrasjen e Oliver Ivanoviqit, ...

Imeraj reagon ndaj vendimit të Komunës së Deçanit

Kryetari i Lidhjes së Historianëve të Kosovës, “Ali Hadri”- Dega në Deçan, Shkodran Imeraj,  ka reaguar ndaj anulimit të protestës së 6 qershorit 2019 nga Komuna e ...