Postet nga: reagim

Haradinaj reagon pas vjedhjes së bustit të aktivistit të LDK-së

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vjedhjes së bustit të ish-luftëtarit të UÇK-së dhe veprimtarit të LDK-së, Smajl Hajdaraj, në Pejë.

Ambasadori Kosnett kërkon dorëheqjen e Naser Shalës nga Agjencia e Pronës

Ambasadori Amerikan, Philip Cosnnet ka kërkuar dorëheqjen e Naser Shalës, i cili është në krye të Agjencisë për Krahasim dhe Verifikim të Pronës.

Kritika për shtatoren e Demaçit, reagon skulptori

Në një vjetorin e vdekjes së veprimtarit Adem Demaçi është vënë gurthemeli i shtatores së tij në Prishtinë, me modelin e të cilës nuk u pajtuan familjarë...

Komuna i reagon Ujësjellësit 'Prishtina' për vërshimet

Komuna e Prishtinës i ka reaguar Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit "Prishtina" në lidhje me deklaratat e tyre ku e kanë fajësuar Komunën për vë...

FFK i reagon ashpër Federatës serbe të futbollit

Muaj më parë në media u publikua lajmi se është krijuar 'Federata e Futbollit të Kosovës dhe Metohi', ku kryetar ishte zgjedhur i dyshuari në vrasjen e Oliver Ivanoviqit, ...

Imeraj reagon ndaj vendimit të Komunës së Deçanit

Kryetari i Lidhjes së Historianëve të Kosovës, “Ali Hadri”- Dega në Deçan, Shkodran Imeraj,  ka reaguar ndaj anulimit të protestës së 6 qershorit 2019 nga Komuna e ...

Pas raportimit të KALLXO.com për zgjedhjen e njeriut të PDK-së në KEK, reagojnë disa OJQ

Pas raportimit të Kallxo.com se Nysret Kelmendi, ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Obiliqit, është zgjedhur zëvendësdrejtor i Korporatës Energjetike të Kosovë...

Prokuroria Speciale reagon pas deklaratave të Aleksandër Vuçiqit

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka reaguar pas deklaratave të Aleksandër Vuçiqit i cili kishte akuzuar Rada Trajkoviqin se dëshmia e saj i ka ...