Postet nga: reagim

Komuna i reagon Ujësjellësit 'Prishtina' për vërshimet

Komuna e Prishtinës i ka reaguar Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit "Prishtina" në lidhje me deklaratat e tyre ku e kanë fajësuar Komunën për vë...

FFK i reagon ashpër Federatës serbe të futbollit

Muaj më parë në media u publikua lajmi se është krijuar 'Federata e Futbollit të Kosovës dhe Metohi', ku kryetar ishte zgjedhur i dyshuari në vrasjen e Oliver Ivanoviqit, ...

Imeraj reagon ndaj vendimit të Komunës së Deçanit

Kryetari i Lidhjes së Historianëve të Kosovës, “Ali Hadri”- Dega në Deçan, Shkodran Imeraj,  ka reaguar ndaj anulimit të protestës së 6 qershorit 2019 nga Komuna e ...

Pas raportimit të KALLXO.com për zgjedhjen e njeriut të PDK-së në KEK, reagojnë disa OJQ

Pas raportimit të Kallxo.com se Nysret Kelmendi, ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Obiliqit, është zgjedhur zëvendësdrejtor i Korporatës Energjetike të Kosovë...

Prokuroria Speciale reagon pas deklaratave të Aleksandër Vuçiqit

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka reaguar pas deklaratave të Aleksandër Vuçiqit i cili kishte akuzuar Rada Trajkoviqin se dëshmia e saj i ka ...

Bajram Kosumi ofendon gazetaren pas raportimit për udhëtimet e tij si rektor

Rektori i Universitetit të Gjilanit “Kadri Zeka” dhe njëkohësisht profesori në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, Bajram Kosumi, ka vendosur të mbajë ...

AGK: Tribuna Media Group vazhdon me shkelje të kontratave të punës

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës kanë reaguar ndaj mediumit “Tribuna Media Group” pas ankesës që një punonjës i kësaj media e ka deponuar në AGK.

AGK reagon ndaj këshilltarit të kryeministrit

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) e ka parë shqetësuese gjuhën që ka përdorur këshilltari i kryeministrit, Halil Matoshi, ndaj gazetarit të 'Kohës ...