Postet nga: rastet e reja

Dalin rezultatet e testimeve për COVID-19 brenda 24 orësh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në    Kosovë, janë shënuar 765 raste të reja ...

13 të vdekur brenda 24 orëve nga COVID-19

Instituti kombëtar i shëndetit publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 13 raste të reja të vdekjeve nga COVID-19.

Rezultatet nga 1712 testime për COVID-19

Në Kosovë sot janë regjistruar edhe 637 raste të reja me COVID-19  përderisa janë shëruar 104 persona të tjerë.

KMDLNj reagon pas rritjes së rasteve me COVID-19 në Kosovë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut në Kosovë, përmes një reagimi ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të ndërmarr ...

Komunat e prekura sot me të infektuar me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar numër rekord i rasteve të reja me COVID-19 në vend, ku u shënuan 418 raste.

Numër rekord i rasteve të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 418 raste të reja me COVID-19.

Komunat me më së shumti raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se në 24 orës janë shtuar edhe  186 raste pozitive nga 1.049 mostra.

186 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 186 raste të reja me COVID-19.