Postet nga: raketa

Spanja do të dërgojë raketa dhe tanke kundër-ajrore në Ukrainë

Spanja do të furnizojë Ukrainën me raketa anti-ajrore dhe tanke luftarake Leopard në një rritje të mbështetjes së saj ushtarake për vendin, sipas burimeve qeveritare të cituara ...

Koreja e Veriut kryen testime të reja të raketave

Koreja e Veriut ka lëshuar një breshëri raketash në orët e para të së mërkurës, përfshirë edhe një raketë të dyshuar balistike ndërkontinentale. ...

Shqipëria blen raketa Javelin për të forcuar ushtrinë

Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi, ka thënë të shtunën se autoritetet shqiptare kanë blerë raketa anti-tanke Javelin për të forcuar mbrojtjen.

Sulmohet me raketa aeroporti i Odesës

Një sulm i forcave të Rusisë me raketa shkatërroi pistën e aeroportit të Odesës, qyteti i tretë më i madh i Ukrainës dhe një port kyç ...

Pamje nga Kievi pasi Rusia sulmoi sërish me raketa

Rusia e sulmoi me raketa sërish kryeqytetin e Ukrainës.

Vritet gazetarja e REL-it në Kiev

Gazetarja dhe producentja e Radios Evropa e Lirë, Vira Hyrych, është vrarë gjatë një sulmi rus me raketë në Kiev, që ka goditur banesën ku ka jetuar ajo.

Izraeli sulmon shënjestrën në Gaza pas sulmit me raketë

Izraeli ka goditur një shënjestër në Rripin e Gazës, si përgjigje ndaj një sulmi me raketë, kanë thënë Forcat izraelite të Mbrojtjes në orët ...

Momenti kur raketa ruse godet një ndërtesë në jug të Ukrainës - VIDEO

Një raketë ruse goditi ndërtesën e administratës rajonale në qytetin portual të Mikolaivit në jug të Ukrainës të martën.