Postet nga: koreja e veriut

Koreja e Veriut thotë se ka testuar një raketë të re lundruese

Lideri verikorean, Kim Jong Un, e ka cilësuar si sukses testimin e një rakete të re strategjike lundruese, që u lëshua nga një nëndetëse. Ai tha ...

Koreja e Veriut teston një dron bërthamor nënujor

Koreja e Veriut ka testuar sistemin e tij të armëve nënujore bërthamore, në shenjë proteste ndaj stërvitjeve të përbashkëta ushtarake që këtë javë ...

Koreja e Veriut e lëshon një raketë e cila mund t’i arrijë bazat e largëta amerikane

Koreja e Veriut e ka shkrepur një raketë të dyshuar balistike me rreze të mesme veprimi drejt detit të dielën, tha ushtria e Koresë së Jugut.

Ukraina paraqet dëshmi të përdorimit të raketave verikoreane nga Rusia

Zyra e Prokurorit në rajonin ukrainas të Harkivit ka paraqitur dëshmi të reja më 6 janar, lidhur me pretendimin se Rusia ka sulmuar Ukrainën me raketa të siguruara nga ...

Koreja e Veriut sërish gjuan predha afër Koresë së Jugut

Ushtria e Koresë së Veriut ka gjuajtur mbi 60 predha të artilerisë afër ishullit Jeonpeong më 6 janar, tha ushtria në Seul. Ky njoftim vjen një ditë pasi dy Koretë kryen ...

Koreja e Veriut zotohet se më 2024 do të lëshojë më shumë satelitë dhe prodhojë më shumë armë bërthamore

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, është zotuar se do t’i lëshojë edhe tre satelitë të tjerë spiunë ushtarakë, se do të prodhojë më shumë materiale ...

SHBA pretendon se Koreja e Veriut po i dërgon Rusisë pajisje ushtarake

Zyrtarët amerikanë e kanë akuzuar Korenë e Veriut se po e furnizon me sasi të mëdha armësh Rusinë, që ajo më pas t’i përdorë në ...

Kim Jong Un vazhdon vizitën në Rusi

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, inspektoi të shtunën avionët bombardues strategjikë rusë me aftësi bërthamore, raketat hipersonike dhe anijet luftarake, i ...