Postet nga: raketa

Ministria ruse: Lviv u godit me raketa precize

Rusia goditi objektivat ushtarake në qytetin perëndimor të Ukrainës, Lviv, me raketa me precizion të lartë, tha të dielën Ministria ruse e Mbrojtjes.

Koreja Veriore teston raketën e ndaluar interkontinentale

Koreja Veriore ka testuar një raketë të ndaluar interkontinentiale për herë të parë prej vitit 2017, sipas Koresë Jugore.

Rusia thotë se ka përdorur armë hipersonike në perëndim të Ukrainës

Rusia ka përdorur raketat e reja hipersonike Kinzhal për herë të parë në Ukrainë të premten, duke shkatërruar një depo të armëve në perëndim të ...

Raportohet se raketat në Irbil janë nisur nga Irani

Disa raketa kanë shënjestruar qytetin irakian Irbil dhe zyrtarët amerikanë kanë thënë se ato janë nisur nga Irani.

Raketat serbe dërgohen në Mianmar edhe pas grushtit të shtetit të vitit 2021

Ilyushin-62M, i operuar nga transportuesi ajror privat bjellorus, Rada Airlines, u ngrit nga aeroporti ndërkombëtar i Beogradit disa minuta pas mesnatës së 9 shkurtit 2021, i ngarkuar me ...

Koreja e Veriut lëshon raketën më të gjatë që nga viti 2017

Koreja e Veriut sot ka bërë edhe një lëshim të një rakete balistike, duke shkuar në testin e shtatë këtë muaj me lëshimin e raketave.

Izraeli sulmon me raketa caqe në Rripin e Gazës

Avionët ushtarakë të Izraelit kanë goditur caqe të militantëve në Rripin e Gazës më 1 janar, pasi disa raketa ishin hedhur nga enklava palestineze, thanë burimet dhe ushtria.

Koreja e Veriut teston edhe një raketë

Koreja e Veriut tha se ka testuar një raketë anti-ajër “të zhvilluar rishtazi”.