Postet nga: qeveria e kosovës

Kurti: Pres që Bashkimi Evropian të jetë më aktiv dhe më i qartë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Kosova, në prag të raundit të ri të bisedimeve në Bruksel, pret më shumë vendosmëri e qartësi nga BE-ja, sidomos sa ...

Bislimit dhe Sveçlës nuk u jepet leja për vizitë në Luginën e Preshevës

Serbia ka vazhduar me praktikën e njëjtë karshi zyrtarëve të shtetit të Kosovës. Ajo vazhdon të mos u japë leje zyrtarëve të Qeverisë së Kosovë...

Detaje nga takimi i Kurtit me presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj

Rëndësia e mbështetjes së Shqipërisë për proceset e anëtarësimit të Kosovës në Programin e Partneritetit për Paqe të NATO-s, Kartën ...

Kriza energjetike, pak shpresë për dimër të lehtë

Dje, Kompania për distribuimin e energjisë në Kosovë – KEDS, kishte njoftuar se nga sot Kosova do të furnizohet vetëm me energji elektrike të prodhuar brenda vendit dhe si ...

Kontrollimi i fakteve: Sanksionet e Kosovës ndaj Rusisë – serioze apo simbolike?

Tregtia ndërmjet Kosovës dhe Rusisë pothuajse është inekzistent, kështu që kur Kosova iu bashkua sanksioneve perëndimore kundër Rusisë për luftën e saj në ...

Hoti për ndarjen e 40 milionë eurove për KOSTT-in: Menaxhimi i sektorit të energjisë nga qeveria është kaotik

Deputeti i Lidhjes Demokratike e të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndarjen e 40 milionë eurove për Operatorin e ...

Bislimi prezanton zbatimin e Programit Kombëtar për zbatimin e MSA-së për periudhën prill-qershor

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, në mbledhjen e Qeverisë ka informuar mbi zbatimin e Programit Kombëtar për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit për ...

Qeveria ndan 40 milionë euro për KOSTT-in

Ministria e Financave ka pranuar kërkesën për ndarjen e 40 milionë euro për mbështetje të ndërmarrjes KOSTT.