Postet nga: qeveria e kosovës

Kurti kërkon që Greqia ta njoh pavarësinë e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot ka pritur në takim njoftues shefen e Zyrës Ndërlidhëse greke në Kosovë, Heleni Vakali.

Ministria e Shëndetësisë publikon masat e lehtësuara kundër COVID-19

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që masat anti COVID-19 të lehtësohen.

Çka bëri për një vit ministri i Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka?

Rrallë herë dëgjohet duke folur në mbledhjet e kabinetit qeveritar në të cilat rendi i ditës është i gjatë.

Qeveria ndan 1.3 milion euro për projektet në katër komuna të Kosovës

Qeveria ka miratuar vendimin për ndarjen mjeteve buxhetore në vlerë prej 1.33 milion euro për Komunën e Podujevës, Istogut, Shtimes dhe Gracanicës.

Kosova do të nisë negocimin e marrëveshjeve për prodhimin e filmave me Izraelin dhe Francën

Kosova do të nisë negocimin e marrëveshjeve për bashkëprodhim filmik me Izraelin dhe Francën.

Në maj është planifikuar të vijnë në Kosovë disa mjekë të huaj për të kryer disa intervenime kardiokirurgjike te fëmijët

Nga 7 deri më 14 maj, është planifikuar që disa profesionistë të huaj shëndetësorë të vijnë në Kosovë për t'i kryer disa intervenime kardiokirurgjike te fëmijët në ...

Haxhiu: Shumë shpejtë do ta procedojmë në Kuvend draftin e Kodit Civil

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka deklaruar se shumë shpejtë do ta dërgojnë në Kuvend të Kosovës draft Kodin Civil, që kishte ngritur debat të madh para ...

Qeveria e Kosovës konfirmon takimin Kurti-Vuçiq me 4 maj në Berlin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me 4 maj ta do ta zhvillojë takimin e tretë më presidentin serb Aleksandër Vuçiq gjatë vizitës zyrtare të tyre në Berlin.