Postet nga: Petro poroshenko

Përgjimi i Zaev-it: Thaçi e Vuçiqi negociuan për ndryshim kufijsh

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev ka rënë pre e disa satiristëve rus që kanë kanë inçizuar dhe publikuar një bisedë telefonike me të.  Në këtë ...

Partia e Poroshenkos ndryshon emrin

Partia politike e ish-presidentit ukrainas, Petro Poroshenko ka ndryshuar emrin, me qëllim që të ndryshojë imazhin para zgjedhjeve kyçe parlamentare.

BBC: Aktori fiton zgjedhjet presidenciale në Ukrainë

Aktori ukrainas Volodymyr Zelensky ka fituar zgjedhjet presidenciale dhe do të jetë presidenti i ardhshëm i Ukrainës, tregojnë anketat e bëra pas votimeve.

Ukraina në balotazh - Poroshenko përballë një sfide të vështirë

Votuesit në Ukrainë të dielën do të hedhin votën e tyre në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, që përcakton fatin e presidentit aktual Petro Poroshenko.

Poroshenko thotë se do të marrë pjesë në debatin presidencial

Ndonëse kundërkandidati i tij për presidenti, Volodymyr Zelenskiy mund të mos jetë i pranishëm, megjithatë presidenti ukrainas, Petro Poroshenko ka njoftuar se ai sot më 14 prill ...

Aktori komik kryeson në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Ukrainë

Komediani pa përvojë politike duket se ka fituar numrin më të madh të votave në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Ukrainë.

Në Ukrainë po mbahen zgjedhjet presidenciale

Në Ukrainë janë hapur vendvotimet për zgjedhjet presidenciale.

Ukraina dëshiron ta padisë Rusinë lidhur me Krimenë

Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko ka urdhëruar krijimin e një trupi që do të përgatisë padi ndaj Rusisë për dëmet e shkaktuar nga separatistët ...