Postet nga: perparim kryeziu

Kryeziu i kundërpërgjigjet Stanos: Mungesa e progresit në dialog është shkaku i Serbisë

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, i është përgjigjur deklaratave të zëdhënësit të Bashkimit Europian, Peter Stano, pasi ky i ...

Çfarë po bën Kryeministria për ngritjen e kapaciteteve në zyrat e informimit në institucione për luftimin e dezinformatave?

Në institucionet publike të Kosovës punojnë rreth 200 zyrtarë në zyrat e komunikimit për media. Por, puna e tyre në luftimin e dezinformatave shpesh është kritikuar nga profesionistët ...

Kryeziu i reagon Listës Serbe: Ka kamera në vende publike që menaxhohen nga Policia e Kosovës

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu i ka reaguar deklaratës së partisë më të madhe të serbëve të Kosovës, Listës ...

Kryeziu i reagon Bujar Osmanit: Një rast tjetër kur shqiptarët e shohin Kosovën me sytë e ndërmjetësve ndërkombëtarë

Kandidati i BDI-së për president në Maqedoninë e Veriut, Bujar Osmani në një intervistë për “KallxoPernime” më 06.04.2024 ka thënë se propozimi 9 pikësh për deeskalimin e ...

773,600 euro i ka ndarë Qeveria e Kosovës për Kuzhinën Popullore dhe për Skemën e Granteve për Zanate

Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e saj të 197-të, të cilën e ka mbajtur në formë elektronike më 29.03.2024, mori dy vendime për ndarjen e ...

"Sulmet e pista të orkestruara nga disa fansa qeveritarë", zëdhënësi i Qeverisë i reagon Viola von Cramonit

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu i ka reaguar raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon e cila përkrahu ...

Kurti mblodhi kabinetin qeveritar, Kryeziu: Nuk ka të bëjë me zhvillimet e sotme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot ka zhvilluar një takim me ministrat e tij në kabinetin qeveritar, ndërsa nga Qeveria kanë thënë se kjo mbledhje nuk ka ...

Zëdhënësi i Qeverisë demanton audio-incizimin ku pretendohet se është një bisedë mes Kurtit dhe Hovenierit

Një audio-incizim po qarkullon në rrjetin social Twitter, përmes të cilës llogaria që e ka shpërndarë pretendon se është një bisedë e zhvilluar mes kryeministrit Albin Kurti ...