Postet nga: perparim kryeziu

LVV i përgjigjet deklaratave të Arben Gashit për ndërprerjen e furnizimit me armë nga ShBA

Mbrëmë, në emisionin Kallxo Përnime, ish-shefi i Grupit Parlamentar të LDK dhe anëtari i kësaj partie, Arben Gashi, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës ...

AKR-ja e Behgjet Pacollit nuk ia ka dhënë VV-së nënshkrimet për mocionin ndaj qeverisë

Aleanca Kosova e Re (AKR) e Behgjet Pacollit, nuk ia ka ofruar nënshkrimet Lëvizjes Vetëvendosje, në lidhje me mocionin e paralajmëruar nga kjo parti politike pë...

Zëdhënësi i LVV-së: Kushtëzimi me takim nga ana e PDK-së është qëllim për shmangie të zgjedhjeve

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Përparim Kryeziu, ka reaguar lidhur me deklaratën e ushtruesit të detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj se ...

Kryeziu: Tre muaj pas marrëveshjes së Uashingtonit, Qeveria s’flet shumë për investimet

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Përparim Kryeziu, ka deklaruar sot, se tre muaj pas takimit të Uashingtonit mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë, ë...

Kryeziu: Vetëvendosje ka pranuar ftesë nga Hoti për të qenë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Përparim Kryeziu, ka bërë të ditur se kjo parti ka marrë ftesë nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ...

Zëdhënësi i VV-së: Qeveria jolegjitime në vend se t'u prijë qytetarëve, po i fajëson ata

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Përparim Kryeziu, përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka thënë se Qeveria aktuale jo legjitime, siç e ...

Vetëvendosje vazhdon mbledhjen e nënshkrimeve për peticionin ‘Duam zgjedhje’

Lëvizja Vetëvendosje është duke vazhduar mbledhjen e nënshkrimeve të qytetarëve për peticionin “Duam zgjedhje”, për ta proceduar më pas në Kuvendin e Kosovës.

Ish zëdhënësi i Qeverisë Kurti mohon se zyra e zëvendëskryeministrit ishte pa simbolet shtetërore

Ish zëdhënësi i Qeverisë së Albin Kurtit, Përparim Kryeziu, ka mohuar ‘akuzat’ e zëvendëskryeministres aktuale, Albulena Balaj- Halimaj, e cila në seancën e ...