Postet nga: perparim kryeziu

Haradinaj i kërkon Kurtit që të sqaroj deklaratën e zëdhënësit të Qeverisë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish kryeministri Ramush Haradinaj i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti ta përgënjeshtroj deklaratën e ...

OShP-ja pa bord funksional, bllokohen mbi 100 tenderë

Mbi 100 tenderë kanë mbetur të pezulluar pasi bordi i Organit Shqyrtues të Prokurimit nuk është funksional për t’i shqyrtuar ankesat e bizneseve.

Përparim Kryeziu: Qeveria nuk ka ftesë për takim me Serbinë më 11 maj

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka thënë se Zyra e Kryeministrit të Kosovës nuk ka marrë ftesë dhe as njoftim pë...

Zëdhënësi i Qeverisë e arsyeton votimin e Kurtit në zgjedhjet në Shqipëri

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu e ka arsyetuar pjesëmarrjen në zgjedhje dhe duke votuar në Shqipëri, të kryeministrit të Kosovës, ...

Reciprocitet me secilin shtet

Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar masa të reciprocitetit për secilin shtet, përfshirë edhe Serbinë. Nga ekzekutivi thonë se një masë e tillë do të vendoset në ...

Zëdhënësi i Qeverisë: Fluksi i kosovarëve drejt Shqipërisë nuk është shkaktuar i gjithi nga masat e reja

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Perparim Kryeziu, ka thënë se masat e reja të vendosura për parandalimin e përhapjes së COVID-19 nuk e ...

Përparim Kryeziu emërohet zëdhënës i Qeverisë

Edhe në Qeverinë Kurti 2, Përparim Kryeziu do të jetë zëdhënës i Qeverisë.

Vetëvendosje: Institucionet e reja duhet të formohen brenda javësh

Lëvizja Vetëvendosje (LVV)) është shprehur e gatshme që të formojë institucionet e reja të vendit, sapo të certifikohen rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit.