Postet nga: parlamenti i serbise

Nipi i Sllobodan Millosheviqit do të jetë një nga deputetët e Kuvendit të Serbisë

Kuvendi i Serbisë sot mban seancën konstituive dhe pika e parë e rendit të ditës është konfirmimi i mandatit të përfaqësuesve të rinj. Mbledhja e re ...

Deputeti serb jep dorëheqje pasi u incizua duke shikuar pornografi gjatë debatit për Kosovën

Deputet serb i Partisë Socialiste, Zvonimir Steviq, ka dhënë sot dorëheqje nga posti i tij pasi u incizua duke shikuar pornografi gjatë një debati parlamentar për Kosovë...

Shaip Kamberi: Nënkryetarja e Kuvendit të Serbisë kërkoi arrestimin tim

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka thënë se deputetja e Partisë Socialiste (SPS), Snezhana Paunoviq, njëkohësisht edhe nënkryetare e Kuvendit, ...

Zemërim në Tërrnje dhe Landovicë për emërimin e Deliqit

Emërimet politike në pozita të larta shtetërore në Serbi mund të mos u bëjnë përshtypje shumë qytetarëve të Kosovës.

Kamberi për zgjedhjet në Tërrnoc: Loja ende nuk ka mbaruar

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik (PDD) nga Bujanoci, Shaip Kamberi, ka thënë se partia që udhëhiqet nga ai do të vazhdojë procesin deri në fund.

Shaip Kamberi përfundon mandatin e deputetit në Parlamentin e Serbisë

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka njoftuar se dje ka përfunduar mandatin si deputet në legjislaturën dyvjeçare.

E veja e Oliver Ivaniviç, lëshoi seancën ku po fliste Vuçiq, pasi aty ndodhej Radoiqiç, i dyshuar për vrasjen burrit të saj

Një javë pas seancës së Parlamentit të Serbisë në të cilën presidenti Aleksandar Vuçiq prezantoi raportin për Kosovën, deputetja e Partisë Progresive Serbe Milena Popoviç ...

Shqiptarët në Luginë bashkohen për herë të parë, synojnë tri ulëse

Pesë parti politike shqiptare në komunat në jug të Serbisë, në Preshevë, Medvegjë e Bujanoc - që njihet edhe si Lugina e Preshevës - janë marrë vesh që në ...