Postet nga: Palestina

SHBA dënon gjuhën e Erdoganit për Izraelin

Shtetet e Bashkuara i dënuan komentet “antisemitike” të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, për popullin hebre.

Netanyahu: Izraeli e ktheu Hamasin “me vite prapa”

Bombardimi nëntëditor i Gazës nga ana e Izraelit “e ka kthyer Hamasin me vite prapa”, tha kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu.

Vazhdojnë luftimet në Gaza - palestinezët hidhen në grevë

Izraeli kreu një valë sulmesh ajrore mbi, siç tha, militantët në Gaza, duke rrafshuar një ndërtesë gjashtëkatëshe, ndërsa militantët hodhën dhjetëra raketa ...

Erdogan i kërkon Papës të ndihmojë në çështjen e palestinezëve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i kërkoi Papa Françeskut të ndihmojë në mobilizimin e botës për të miratuar sanksione kundër Izraelit për "masakrë...

Pesë gjëra që duhet t’i dini për konfliktin e fundit izraelito-palestinez - VIDEO

Militantët e Hamasit në Rripin e Gazës dhe ushtria izraelite përsëri kanë filluar të luftojnë. Dhuna filloi gjatë protestave në xhaminë Al-Aksa dhe tash po vazhdon ...

Grenell pyet pse Osmani dhe Kurti nuk i kanë dënuar sulmet e Hamasit në drejtim të Izraelit

Ish-emisari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka komentuar mosreagimin e kryeministrit Albin Kurti dhe presidentes Vjosa Osmani për sulmet ...

Hamasi sulmon me raketa, Izraeli sulme nga ajri

Izraeli ka intensifikuar sulmet e tij në Gaza në mëngjesin e së shtunës (15 maj) ndërsa militantët e Hamasit u përgjigjën duke qëlluar me ...

Vlora Çitaku: Ua kam lakmi atyre që me kompetencë deklarohen për konfliktin mes Izraelit dhe Palestinës

Ish- ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vora Çitaku ka bërë një postim në llogarinë e saj në rrejetin social Facebook, duke thënë se Izraeli ka të drejtë ...